У 400 локаціях Львова встановлять апарати з продажу квитків для проїзду у громадському транспорті

1830 0
Е-квиток у тестовому режимі запрацює з 13 січня.

Із 13 січня у Львівській МТГ запускають перший етап впровадження електронного квитка. На цьому етапі взаємодіятимуть із пільговими категоріями мешканців громади. Зараз фіналізують переговори з потенційними операторами, що допоможуть розмістити обладнання (апарати з продажу квитків) у орієнтовно 400 локаціях міста. Йдеться про такі місця, як аеропорт, вокзал, автостанції, ТРЦ, зупинки та інші. Про це повідомив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило під час стріму Tvoemisto.tv.

Читайте також: День Х. коли у Львові запрацює е-квиток і чому не з 13 січня

Наразі у Центрі обслуговування пасажирів активно приймають документи, а також видають їх мешканцям. Через ажіотаж напередодні 13 січня мешканцям доводиться стояти у черзі за картками у Центрі обслуговування пасажирів. За словами Олега Забарила, паралельно до видачі пластикових карток «ЛеоКарт» щоночі працівники ЛКП «Львівавтодор» перевіряють валідатори в депо, щоби з 13 січня пільговики змогли валідувати картки без технічних збоїв і проблем. Перелік локацій, де у Львові можна оформити пільгові транспортні картки, дивіться тут.

Понад 780 транспортних засобів, що курсують територією Львівської МТГ, обладнані валідаторами. Зараз йде повторна перевірка, аби вони коректно працювали. 

Учора, 11 січня, мешканцям презентувати попередню версію мобільного застосунку LeoСard, яким користуватимуться вже на наступному етапі впровадження е-квитка всі інші пасажири, окрім пільгових. Пільгові отримуватимуть лише пластикову картку і валідуватимуть її для проїзду.

Детальніше про всі картки, ціни та пільги на проїзд з 13 січня читайте в матеріалі

Читайте також: Де у Львові можна оформити пільгові транспортні квитки

Нагадаємо, запровадити е-квиток у львівському транспорті намагалися ще у 2012 році. Тоді для цього навіть знайшли латвійську компанію-інвестора «Ригас-Карте», з якою мали б створити спільне підприємство, але цього так і не зробили.

Новий етап роботи над е-квитком розпочали у 2015 році, коли підписали меморандум із ЄБРР. У серпні 2017 року ЛКП «Львівавтодор» підписав кредитну угоду та оформив фінансування. Відтоді тривали тендерні процедури. 

У березні 2020 року ЛКП «Львівавтодор» та чесько-український консорціум компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe – Municipal Technologies LLC підписали угоду про впровадження електронного квитка. Згідно з попереднім графіком, від підписання договору до прийому в експлуатацію мало минути 74 тижні.

Вартість послуг із запровадження системи е-квитка у Львові становить 9 мільйонів 167 тисяч євро, 25% від суми отримає SoftServe.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!