
Фото: Дар'я Кучер
Працівники університету імені Івана Франка знайшли інвесторів для відновлення для палацу Бесядецьких, який є на балансі вишу. Наразі вони проходять перевірки у відповідних установах: мінекономіки, фонд держмайна та міносвіти. Про це «Суспільному» повідомив проректор з адміністративно-господарської роботи університету Василь Куриляк.
Приблизна сума для відновлення палацу становить близько 100 мільйонів гривень.
Палац Бесядецьких є пам’яткою архітектури національного значення, його передали на баланс університету імені Івана Франка на початку 2000 років і вже тоді він був аварійним. Проєкт реставрації, зокрема, передбачає відновлення двох флігелів, реставрацію фасаду, інтер’єрів, благоустрій території.
Читайте також: На Львівщині відновлять палац, який у 2017 році повернули у власність деражави
Нагадаємо, що палац Бесядецьких планують підлаштувати під репрезентаційний центр університету. Тут проходитимуть конференції, наради та симпозіуми.
Довідка
Палац Бесядецьких – єдина збережена донині пам’ятка палацово-садибного типу XVIII століття у Львові, яка розташована у центрі Львова навпроти пам’ятника королю Данилу та неподалік Галицького ринку, за адресою: пл. Галицька, 10.
Назва «Бесядецьких» – одна з численних, яка закріпилася за палацом, але за час свого існування він неодноразово змінював власників. Палац, окрім родини Бесядецьких, протягом десятиліть належав також магнатам Бєльським, Потоцьким і Коморовським.
Першим власником був доктор медицини і райця львівського магістрату Карло Ґарані. У радянські часи в колишньому палаці була розташована обласна наукова бібліотека імені Ярослава Галана. Після проголошення незалежності через аварійний стан будівлі та загрозу знищення книгозбірні бібліотеку звідти перенесли, а приміщення передали Львівському національному університету імені Івана Франка.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.