
фото: wordpress.com
У архівах Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка знайшли пам‘ятку ХVII ст., рукописну копію знаменитого Києво-Печерського патерика, виконану ієремонахом Скиту Манявського Ігнатієм у 1619 році. Історичну знахідку, яку незабаром представлять громадськості, виявив доктор історичних наук, професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк.
Як повідомляють у закладі вищої освіти, учені тільки починають досліджувати документ, однак вже говорять про те, що він свідчить про єдине культурне поле від Києва до Карпат.
«Києво-Печерський патерик – це найважливіша пам’ятка української агіографії, що займає центральне місце в історії як християнської культури України в цілому, так і житійної прози зокрема. Дослідження пам’ятки займе може рік, а може й більше. Треба зробити порівняльний аналіз патериків, адже є їх багато видань», – пояснив Микола Кугутяк.
Для довідки
Києво-Печерський патерик – збірка оповідань про ченців Києво-Печерського монастиря, заснованого в середині XI ст. Патерик складено в XIII столітті на основі листування єпископа Володимиро-Суздальського Симона (помер 1226) і ченця Печерського монастиря Полікарпа