В яких університетах Львівщини зросла кількість вступників і скільки здобуває другу освіту

2752 0
Другоосвітників за два роки у вишах області стало значно більше.
фото умовне

фото умовне

В абсолютних значеннях найбільший приріст зарахувань вступників на денну форму навчання у 2023 році порівняно з 2021 роком можна побачити в Національному університеті «Львівська політехніка», Львівському національному університеті природокористування, Національному лісотехнічному університеті України та Українській академії друкарства. Натомість у відносних значеннях найбільший приріст зарахованих на денну форму навчання мав місце у приватних вишах: Прикарпатському та Львівському інститутах МАУП, на Львівському факультеті менеджменту і бізнесу Київського університету культури, у Львівській філії «Європейського університету».

Серед державних вишів у відносних (відсоткових) значеннях найбільший приріст зарахованих у вже згаданих Львівському національному університеті природокористування, Українській академії друкарства та Національному лісотехнічному університеті України.

Читайте також: «У нас 6 дівчат. В армію їх не заберуть». Як скласти дрон та скільки це коштує 

У першій п’ятірці львівських вишів за кількістю зарахованих на денну форму вступників відбулися за два роки значні зміни. Якщо перше і друге місця посідають, як і раніше, Національний університет «Львівська політехніка» та Львівський національний університет імені Івана Франка, то на третьому, четвертому і п’ятому місцях тепер зовсім інші виші.

У 2021 році це були Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького та Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.

У 2023 році їхні місця зайняли Львівський національний університет природокористування (піднявся з 8-го на 3-тє місце), Національний лісотехнічний університет України (піднявся з 11-го на 4-те місце) та Українська академія друкарства (піднялася з 13-го на 5-те місце). До речі, нагадаємо, що цю академію ще 2022 року Міністерство освіти та науки України планувало реорганізувати шляхом приєднання до Львівського національного університету імені Івана Франка.

Найцікавіші дані стосуються зарахувань на денну форму вступників-другоосвітників. Здобувачами другої освіти Tvoemisto.tv тут вважає лише тих вступників, яких зарахували на бакалаврську програму на підставі іншого диплома бакалавра та на магістерську програму на підставі іншого диплома магістра.

Читайте також: Кількість здобувачів другої освіти у вишах Львівщини зросла в 20 разів 

Другоосвітників за два роки у вишах області стало значно більше. Змінилися й умови вступу у багатьох вишах на користь таких вступників. У 2021 році зарахованих на денну форму навчання другоосвітників у вишах області було менш ніж 70. У 2022 році – вже понад 450, а у 2023 році – понад 1500. Додамо, що сюди не зараховані ті, що мали перерву в здобутті освіти, і, наприклад, через п’ять років після отримання диплома бакалавра були прийняті на магістерську програму.

Згідно з підрахунками Tvoemisto.tv в п’яти приватних вишах області частка здобувачів другої освіти торік становила більш ніж 40%, іноді 60% усіх зарахованих на денну форму навчання. Мовиться про Львівську філію «Європейського університету», Львівський інститут менеджменту, Прикарпатський та Львівський інститути МАУП, а також Львівський факультет менеджменту і бізнесу Київського університету культури. Якщо ж мовиться про державні виші, то серед зарахованих на денну форму навчання до Української академії друкарства здобувачів другої освіти було майже 24%.

Нагадаємо, Tvoemisto.tv порівняло кількість вступників, зарахованих на денну форму навчання в заклади вищої освіти Львівщини за всіма освітніми програмами у 2021, 2022 і 2023 роках. Читайте матеріал за посиланням

Юлія Кметик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 
 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!