Як дбати про здоров'я органів шлунково-кишкового тракту. Поради

15713 0
Не варто без рекомендацій лікаря вдаватись до дієт
Фото умовне

Фото умовне

Щоб не виникало проблем зі шлунково-кишковим трактом, харчування мусить бути збалансованим і повноцінним. Без рекомендацій лікарів чи дієтологів не варто вдаватися до дієт, особливо монодієт. Адже лише медики можуть оцінити ситуацію, врахувати хронічні недуги пацієнта та правильно розписати дієту.  Такі поради дають учасники медичної програми «Консиліум».

Лікарка медичної лабораторії «Діла» Наталія Скаржевська радить пацієнтам, у яких є скарги на здоров’я, або людям із групи ризику (особливо якщо у найближчих родичів були рак шлунка, атрофічний гастрит чи виразкова хвороба) бодай раз на рік звертатися до гастроентеролога. Якщо цього не робити або не прийти вчасно, можуть розвинутися важкі захворювання. 

Читайте також: Дієта, харчування і психосоматика, або Кому потрібен гастроентеролог

«Велику засторогу потрібно мати перед онкологічними недугами. Якщо у родичів вони були чи є, особливо тонкого або товстого кишківника, шлунка, варто зробити чекап, гастроентерологічні та ендоскопічні аналізи», – радить лікарка.

Звернутися позапланово до гастроентеролога варто з такими симптомами:

  • дискомфорт у ділянці шлунка;

  • кисла відрижка;

  • відрижка з неприємним запахом;

  • швидке набирання або втрата ваги;

  • часта нудота або блювання;

  • проблеми з випорожненнями (якщо є кров чи слиз);

  • постійні закрепи або діарея.

Зазначимо, темою першого випуску ток-шоу «Консиліум» стало «Жіноче здоровʼя». Під час ток-шоу експерти пояснили, коли вперше відводити дівчинку до гінеколога, як підготувати до першої менструації та розказали про жіночі проблеми у дорослому віці. Другий випуск присвятили темі антибіотиків. Під час ефіру пацієнти розповіли історії про своє самолікування і його наслідки. А третій випуск був про дитячу стоматологію, де мами розповіли про свій досвід у догляді за зубами дітей, а лікар та експерт пояснили, на що справді треба звернути увагу та спростували міфи про дитячу стоматологію. У четвертому випуску поговорили про те, чому важливо доглядати зуби змолоду та які інновації в лікуванні й протезуванні. П'ятий випуск був присячений темі гастроентерології. Поговорили про те, які обстеження та коли варто проходити в гастроентеролога, і чи можуть психологічні чинники спричинити захворювання шлунка. Ток-шоу можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube.

Нагадаємо, що команда медіа-хабу «Твоє Місто» запустила телевізійне ток-шоу «Консиліум», у межах кожного випуску ми обговорюємо актуальні питання охорони здоров'я, інновації у медицині задля того, щоб ми, українці, залишались здоровими. Основна мета проєкту - вироблення медичної культури: вчасного діагностування та при потребі - лікування, адже щоб бути сильними, ми повинні бути здоровими.

Партнерами випуску «Гастроентерологія» є: компанія «Молокія», мережа медичних лабораторій «ДІЛА» та медичний центр «IQMED».

Тетяна Дзяма

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!