Загадкові серця. В одному з храмів Львова під час реставрації знайшли давній вотив. Фотофакт

10529 0
Це така річ-подяка, дар до певної ікони.
Фото: Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла

Фото: Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла

У Гарнізонному храмі, що на вулиці Театральній у Львові, під час реставрації одного із вівтарів знайшли давній вотив у вигляді серця. Це така річ-подяка, дар до певної ікони. Про це повідомили на Фейсбук сторінці підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.

Читайте також: Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття

«Вотив виготовили приблизно у ХІХ – першій половині ХХ ст. Всі вотиви – це предмети принесені до певної ікони, скульптури в якості дару в наміренні або в подяку за зцілення чи інше прохання. Його знайшли при реставрації вівтаря Андрія Первозванного. Сам вівтар збудований у XVII столітті. Його кілька разів реставрувався. Раніше тут була ікона св. Йосифа Обручника, згодом св. Зити. Нинішня ікона належить авторству Олександра Войтовича», – повідомили у храмі.

Нагадаємо, У Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, що на вул. Театральній, 11, завершують реставрувати фрески Франциска Екштайна. Завершити усі реставраційні роботи планують до грудня цього року. Фрески, які є у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла, майже 300 років тому виконав художник Франциск Екштайн (1739-1740 рр.). Вони – єдина робота цього художника, що збереглася у Львові.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!