Зеленський підписав закон про конфіскацію активів людей, які підтримують вторгнення росії в Україну

2988 0
Це дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів.
Президент України Володимир Зеленський/Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський/Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає конфіскацію активів осіб, що підтримують збройну агресію росії проти України. Верховна Рада ухвалила його 12 травня. Про це повідомляє Офіс президента. 

Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

«Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників», – пояснює Зеленський. 

Читайте також: «Привласнення» нафтопроводу і закупівлі вугілля з «Л/ДНР». Медведчук дав покази проти Порошенка 

Так, визначено, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України, яке має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Крім того, здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Додамо, що 21 квітня 2021 року Верховна Рада проголосувала за цей закон, однак Президент повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі. Після ухвалення закону з поправками Зеленський підписав документ.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!