Чому корвалол і валідол не допомагають серцю та нервам. Пояснення від Уляни Супрун

4726 2
У США торгівля цими препаратами вважається незаконною.
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Екскерівниця МОЗ Уляна Супрун на своїй фейсбук-сторінці розповідає, що хоч зараз в Україні такі часи, коли хочеться накрапати собі 40 крапель корвалолу, робити цього не варто.

Читайте також: Церкви Львова долучаться до боротьби з вірусними інфекціями

Ці ліки, каже Уляна Супрун, не ефективні для зниження тиску та запобігання серцевим нападам, і не заспокоюють, а радше отруюють.

«Діючими речовинами корвалолу, валокордину (валідолу на наших теренах) і безлічі їхніх аналогів є екстракти кореню валеріани і, подекуди, інших рослин. Вони не мають відношення до серцево-судинних хвороб, і жоден протокол не радить приймати ці ліки в разі підозри серцевого нападу», – пише вона.

Екстракти валеріани, додає Уляна Супрун, містять понад сто активних компонентів, зокрема фенобарбітал. Цей компонент нібито седативний і спазмолітичний, та при цьому заборонений в низці країн через токсичність і взаємодію з іншими ліками.

«Прийом фенобарбіталу може викликати сонливість, кволість, запаморочення, пригнічений стан, тривожність, помилки при керуванні авто, відчуття сп’яніння, а потім похмілля. В такому стані після валідолу точно буде гірше приймати раціональні рішення чи бодай якось діяти», – ідеться в дописі.

Уляна Супрун нагадує про можливі ознаки серцевого нападу:

  • неприємне відчуття високого тиску, стискання грудної клітки.
  • біль чи дискомфорт, що поширюються на плечі, спину, шию, щелепу, руки. Такі симптоми властиво відчувати жінкам, і через це серцеві напади в жінок часто залишаються без уваги як з боку самих пацієнток, так і з боку лікарів.
  • поверхневе дихання.
  • запаморочення, втрата свідомості.
  • пітливість.
  • нудота.

Передвісники нападу можуть тривати годинами чи довше.

Читайте також: Як розпізнати панічну атаку та серцевий напад. Поради від МОЗ

«У випадку серцевого нападу: потрібно заспокоїтися та припинити фізичне навантаження, якщо ви в цей час були активні. Зателефонувати своєму лікарю — лікар може призначити прийом нітрогліцерину. Якщо напад не вдається зняти протягом 15-20 хвилин — негайно викликайте екстрену медичну допомогу. Адже серцевий напад, який триває понад 15-20 хвилин, може перерости в інфаркт міокарда», – радить Уляна Супрун.

Викликати допомогу також необхідно, якщо ви маєте хоча б один з цих симптомів: біль постійний та стає інтенсивнішим, біль хвилеподібно повторюється у стані спокою, виникає різка слабкість, відчуття страху, частішає пульс чи різко коливається артеріальний тиск.

Схожі на серцевий напад ознаки можуть бути і під час сильного стресу.

«Якщо вам притаманна тривожність, неспокій, і будь-що остаточно вас «вибиває з колії», то варто діяти системно. Системно, а не класти тремтячими руками валідол під язик, не нахиляти чарку коньяку, не курити цигарки одна за одною, коли вже стало погано», – пише Уляна Супрун.

Вона зазначає, що є безпосередній зв’язок тривожності, гострого стресового розладу, посттравматичного розладу і хвороб серця. Лікувати треба розлади, а не їхні прояви.

Читайте також: Як розпізнати інфаркт і надати першу допомогу. Інфографіка

«Хороший кардіолог не просто прописуватиме вам ліки, а й попросить пройти тест для оцінки тривожності і депресії. Можливо, крім нітрогліцерину чи бета-блокаторів знадобляться ще антидепресанти та/або психотерапія», – говорить екс-керівниця МОЗ.

За її словами, валідол і корвалол є предметом незаконної торгівлі в США.

...

Читайте також:
5 Березня, 2020 22:23
МШ Дивина, вона за час свого міністерства про це не знала? Маячня!
5 Березня, 2020 14:23
666 ... питання -- а вона сама ті корвалол і валідол приймала ? ... певне , що НІ ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!