Держава заборгувала Львову за субсидії та пільги майже півмільярда гривень

1067 0
Від жовтня держава не виплачувала коштів для ЛКП на відшкодування субсидій та пільг для населення.
Фото: persha.kr.ua

Фото: persha.kr.ua

У Львові склалася критична ситуація із заборгованістю держави перед містом за відшкодування виплат субсидій та пільг. Про це на апаратній нараді ЛМР заявила Ірина Маруняк, керівниця департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

«Від жовтня по місту Львову заборгованість по субсидіях та пільгах становить 481,5 млн гривень, закрема за газ – 224 млн, за тепло для Залізничнетеплоенерго та Львівобленерго заборгували – 202 млн, за воду 9 млн гривень, за електроенергію 14 млн гривень. Заборгованість по ЛКП складає 24 млн гривень» – повідомила у коментарі Tvoemisto.tv Ірина Маруняк.

Читайте також: У якому випадку борг за комуналку не впливає на отримання субсидії. Роз’яснення

У ЛКП входить квартирна оплата, за рахунок якої сплачують першочергові платежі, такі як електроенергія, ліфти і зарплата працівникам ЛКП. Тож, за словами Ірини Маруняк, невиплата пільг і субсидій у повному обсязі спричиняє ризик несплати мешканцями міста коштів за ці послуги. Внаслідок цього львів’яни можуть отримати штрафні санкції  або подальше ненадання від тих організацій, яким не проплатили кошти.

«40-50% від утримання ЛКП – живі гроші, решта майже 60% – за рахунок пільг та субсидій. Живими грішми ЛКП утримують ЛКП це 40-50%, решта за рахунок отримання пільг і субсидій. Загалом ці кошти йдуть, знову ж таки, на утримання житлових будинків – ремонт і податки», – розповіла Ірина Маруняк.

На її думку, така критична заборгованість є небезпечною для мешканців Львова. Тому погашати її необхідно негайно.

Читайте також: В Україні запровадили монетизацію субсидій

«Це дестабілізує ситуацію, а пені і штрафи нараховують. Тобто вони нам гроші не дали, а пені нараховують. Це заганяє наші підприємства в боргову яму. А потім починаються судові процеси, потім починається арешт рахунків», – зазначив на апаратній нараді міський голова Андрій Садовий.

Він доручив протягом дня розіслати телеграми щодо погашення заборгованості у ЛОДА, а також відповідним вищим державним органам влади, включно із Президентом та Прем’єр-міністром. 

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!