Львів’ян запрошують до філармонії на міжнародний фестиваль

379 0
Вагомим елементом програми кожного із фестивалів є виконання шедеврів української класики та презентація творчості сучасних композиторів.
фото: places.biz.ua

фото: places.biz.ua

Упродовж 8-11 листопада у Львові відбудеться VIII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». Він присвячений постаті польського піаніста, композитора, політичного та суспільного діяча, Ігнація Яна Падеревського.

У Львові він як піаніст дав свої перші концерти у 1887 та 1889 роках, а вже після тріумфальних гастролей світом, у червні 1902 року, його виступ на сцені Скарбківського театру зібрав аншлаг. Через 8 років з нагоди 100-річчя з дня народження Шопена Падеревського зустрічали у Львові як справжнього наступника видатного польського романтика. Саме тут відбулися прем’єри його композицій, серед яких симфонія «Polonia», а також опера «Манру».

Основною ідеєю міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» у Львові є популяризація польської культури. Вагомим елементом програми кожного із фестивалів є також виконання шедеврів української класики та презентація творчості сучасних композиторів.

У 2019 році до ідеї долучиться також відзначення 200-річного ювілею із дня народження видатного польського композитора ХІХ століття Станіслава Монюшка (цей рік ЮНЕСКО оголосила роком Монюшка), а також 115-ої річниці відкриття пам’ятника Міцкевичу у Львові. 

Зокрема, 8 листопада у Львові відбудуться урочисті заходи біля пам’ятника А. Міцкевичу та цього ж дня у Львівській національній філармонії – святковий концерт «Gala Монюшко – Монюшко Невідомий», у межах якого виступлять Л. Осташ (сопрано), Ш. Мехлінський (баритон), М. Командера (тенор), Я.М. Зажицький (диригент), Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії та Камерний хор «Ґлорія». Наступного дня, 9 листопада, подія «Львів для Монюшка і Міцкевича» (Палац Потоцьких) об’єднає цих двох польських митців: у виконанні Мацєя Командери (тенор) та Йоанни Стечек (фортепіанно) прозвучать пісні С. Монюшка та слова А. Міцкевича.

10 листопада у Палаці Потоцьких відбудеться презентація опери «Соляріс» молодої львівської композиторки Любави Сидоренко. У програмі заходу: творча зустріч із режисером М. Вайсом та композиторкою Л. Сидоренко, коротка лекція на тему створення опери та значення творчості С. Лема для Львова, а також прем’єрний показ музичної частини опери «Соляріс».

Завершиться фестиваль «Відкриваємо Падеревського» 11 листопада урочистими заходами з нагоди національного свята Незалежності Польщі. У Львівській національній філармонії на гостей очікує концерт «Незалежна». За участі польського-українського складу виконавців прозвучать композиції І. Я. Падеревського, М. Блажевіча та К. Дембського.

Також, уже традиційно, відбудеться вручення Відзнаки PADEREWSKI. Бронзові статуетки отримають особи або організації, що винятково проявили себе у діяльності на користь українсько-польського поєднання, промоції і популяризації творчості І. Я. Падеревського та промоції польської культури загалом. Детальніше про фестиваль на сайті філармонії.

Партнерська публікаціяЧитайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар