Найміть собі лікаря. Як у медицину Львова вводитимуть правила ринку

2627 0
Медична галузь може успішно розвиватися, якщо лікарі будуть конкурентоспроможними та зацікавленими в пацієнтах. Для цього потрібно в медицину ввести правила ринку, які діють в цілому світі.
Фото: uinp.info/

Фото: uinp.info/

Це допоможе вирішити чимало проблем, які маємо сьогодні: халатність, корупцію, неналежне ставлення. Такими думками поділився начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, звітуючи про підсумки роботи галузі за 2016-й рік.

«Усі медичні працівники поставили не один підпис про те, що знають і усвідомлюють відповідальність за корупцію. Та я переконаний, що тільки ринкові стосунки здатні змінити ситуацію, яку маємо нині. Хоча, зрештою, щодо системи гонорарів, то вона існує в цілому світі, єдине, що пацієнти самі вирішують, коли це доцільно і ніхто нічого не вимагає. Відповідно, якщо пацієнтам не подобається поведінка чи ставлення будь-кого з працівників медичної установи, вони більше туди не прийдуть, а користуватимуться послугами іншої лікарні. В Україні приватні клініки вже давно зрозуміли цей принцип і, відповідно працюють із пацієнтами. А це, з іншого боку, диктує критерії відбору персоналу, який дбатиме, щоб не відштовхувати людей, а зацікавлювати», — зазначив Володимир Зуб.

Читайте також: Найміть собі лікаря. Українців очікує кардинальна реформа медицини

Зміни, які мають бути запроваджені реформуванням галузі охорони здоров’я стосуватимуться передовсім зміни принципів фінансування. У 2017-му році це має відбутися на рівні сімейних лікарів, а 2018-го року — на рівні стаціонарів.

«Міністерство хоче запровадити новий принцип оплати — за виконану роботу: якщо пацієнт приходить — лікар отримує оплату, якщо ні, то, відповідно, нема оплати. Ймовірно, що вже з 1-го липня планується запровадити механізм оплати за пацієнта. Тобто пацієнти писатимуть декларацію про те, що хочуть обслуговуватися у певній установі та в конкретного лікаря. Всі ці дані внесуть в електронний реєстр. Для ефективної роботи буде створена Національна служба здоров’я України, яка координуватиме фінансування установ, відповідно від кількості таких заяв», — пояснив Володимир Зуб.

Важливо наголосити, що ці зміни поки лише декларативні, не підтверджені нормативно-правовими актами. В проекті є декларація на вибір лікаря, угода між Національною службою здоров’я України та закладом охорони здоров’я про надання допомоги пацієнту тощо. Ведуться також дискусії й про те, скільки виділятимуть коштів на одного пацієнта.

Читайте також: Без черг: у львівській поліклініці діє сервіс онлайн-запису до лікаря. Як це працює

«Вважаю, що за 25 років це найліпша ідея. Безперечно, буде багато критики, невдоволення, але це правильний шлях. Не треба боротися з реформами, а ставати фахівцями відповідного рівня. Світ це вже проходив. Ми вже відтепер готуємо наших працівників до можливості таких змін, інформуємо їх, стараємося поширювати інформацію серед населення. Пацієнт має визначати, хто з лікарів вартий доброї зарплати. Наприклад, якби я був сімейним лікарем, то своїм ногами обійшов би всі дільниці, щоб про мене знали всі мої пацієнти», — підсумував Володимир Зуб.

Підготувала Наталія Павлишин

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!