На кам'яницю на площі Ринок повернуть копію скульптури «Глорія»

2962 0
Сьогодні, 30 жовтня, о 13:30 розпочнеться монтаж копії скульптури «Глорія», оригінал якої понад 2 століття був окрасою кам’яниці на площі Ринок, 3.
Фото: gazeta.lviv.ua

Фото: gazeta.lviv.ua

Кам'яні фігури «Глорія» і кам'яні вази з будинку на площі Ринок, 3 були в дуже поганому стані та потребували реставрації. Однак згодом експерти вирішили, що автентичні скульптури не можуть більше зберігатися на фасаді будинку через значні пошкодження каменю, який в такому випадку продовжуватиме руйнуватися, повідомили у прес-службі Львівської міськради.Тому на фасад скульптури повернуться у вигляді копій.

Роботи по виготовленню копії скульптури «Глорія» розпочалися ще наприкінці 2012 року. Автором копії скульптури є львівський скульптор Орест Дзиндра. Нову скульптуру виготовлено з полянського вапняку. Ручна робота скульптора максимально відтворює бароковий оригінал.

Законсервований оригінал «Глорії» незабаром  повернеться до одного з львівських музеїв.

Всі роботи з консервації скульптури «Глорія» та виготовлення її копії проводилися спільно представниками проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» разом з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. Загальна сума робіт складає близько 650 тисяч гривень, з яких 554 тисячі фінансував проект GIZ, а частка з бюджету міста складає 94 тисячі грн.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!