Перевірити зникнення 95-ти стародруків у Львові допоможе Міністерство культури

1140 1
У Львівській галереї мистецтв під час звірення наявності музейних предметів виявили, що не вистачає 95-ти стародруків та 2-х рукописів. Експертно-фондова комісія Мінкультури України, що консультує заклади з обліку й збереження експонатів, перевірить документи звірення та встановить факт зникнення. До того уряд просить не робити передчасних висновків.
фото: lvivposter.com

фото: lvivposter.com

Унаслідок перевірки (створення електронного каталогу) працівники Львівської галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького виявили, що зникло 95 унікальних стародруків і два манускрипти, вартість яких на чорному ринку може сягнути десятків мільйонів доларів, - повідомила 4-го січня прес-служба закладу.

«Міністерство культури України стурбоване вказаною ситуацією. Разом з тим, вважаємо, що до завершення повного звірення (перевірки відповідності фактичної наявності зазначеним у документах данимАвт.) фондів Відділу робити висновки про відсутність музейних предметів передчасно», - інформують на офіційному сайті Міністерства.

Тут хочуть створити робочу групу для надання методичної допомоги в проведенні звірення в галереї та встановлення, чи справді стародруки й манускрипти зникли з фондів.

Також проблему опрацьовуватиме Експертно-фондова комісія, яка з 2016-го року надає консультації українським музеям щодо зберігання та обліку експонатів. Для цього Львівська національна галерея мистецтв має завершити звірення та надати всі документи про нього до 1-го березня 2017-го року.

Нагадаємо, адміністрація галереї звернулася у поліцію із повідомлення про зникнення цінних стародруків. Відтак у поліції досліджують обставини і наразі готуються відкривати кримінальне провадження за цим фактом. Про це повідомила Tvoemisto.tv речниця Головного управління Національної поліції у Львівській області Світлана Добровольська.

Опублікувала Людмила Рубцова


Читайте також:
12 Січня, 2017 14:25
axab В об’єднаних громадах сімейному лікарю "світить" висока зарплата та соціальне житло. Це вже реальність в Білозерській громаді на Черкащині
[***]://silobr.info/index.php/novini-gromad/item/907-bezkoshtovne-zhitlo-%20-visoka-zarobitna-plata-=-simeyniy-likar-v-ob%E2%80%99ednaniy-gromadi
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!