Сьогодні у Європарламенті розглянуть безвізовий режим для України

2198 0
У понеділок, 5 вересня, у комітеті Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ пройдуть другі слухання щодо скасування візових вимог для українських громадян.
фото: photofact.in.ua, facebook

фото: photofact.in.ua, facebook

Доповідь з цього питання представить болгарський європарламентарій Марія Габріел, повідомляє Укрінформ. Водночас, на цьому засіданні голосування за доповідь про безвіз для України не заплановано. За процедурою, воно має пройти під час третього розгляду питання, що може відбутися наприкінці вересня.

Доповідь Габріел містить проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. У першому пункті документу пропонується ухвалити позицію Європарламенту, виходячи із пропозицій Єврокомісії. У пояснювальній записці доповідач нагадує, що пропозиції Єврокомісії полягають у внесенні доповнення до регламенту ЄС № 539/2001 та перенесення України до додатку ІІ, який містить перелік третіх країн, для громадян яких виключається вимога отримати візу для перетину зовнішніх кордонів країн-членів.

Читайте також: Що передбачає «безвізовий режим»: 12 нюансів для українців. Інфографіка

«Скасування віз для українських громадян, які є власниками біометричних паспортів, ознаменує конкретне досягнення, що витікає від взаємних прагнень, а також від відданості, продемонстрованої українцями заради миру, стабільності та курсу європейських реформ країни», – наголошується у проекті документу.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко висловив впевненість в тому, що Європейський Союз в найближчі тижні надасть безвізовий режим громадянам України.

Опублікувала Юлія Сабадишина

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!