Стандарт Євро-5: шість найпопулярніших міфів та їх спростування

4255 0
Від 1 січня 2016 року в Україні діє екологічний стандарт "Євро-5", згідно з яким забороняється ввозити в країну автомобілі старші 5 років. Пропонуємо вам шість міфів про це нововведення та спростування до них.
фото: zn.ua, ua-ekonomist.com

фото: zn.ua, ua-ekonomist.com

Як розповів Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД), навколо цього стандарту в середовищі українських водіїв вже встигло скластися кілька міфів, – про це пише АвтоМотоКлуб.

Міф №1: Стандарту "Євро-5" відповідають 7-8 річні авто з ЄС.
Неправда. Ймовірно, поодинокі примірники, могли випускатися і до вересня 2009 року, але масово автозаводи перейшли на випуск легковиків стандарту "Євро-5" тільки з цього моменту.

Міф №2: Легкові авто "Євро-1, 2, 3" можливо переобладнати, встановивши газову установку "Євро-5"
Неправда. Ніяка газова установка не є підставою для зміни екологічного класу двигуна і всі пропозиції по установці ГБО (газобалонне обладнання автомобілів) для цієї мети – шахрайство.

Читайте також: Стандарт Євро-5: які авто заборонено ввозити в Україну

Міф №3: Легкові авто "Євро-1, 2, 3" підлягають переобладнанню на "Євро-5".
Неправда. Переобладнання взагалі не підлягають авто старші 2004 року випуску.

Міф №4: Переобладнати авто під "Євро-5" можна на будь-якій станції техобслуговування.
Неправда. Згідно з інформацією від автовиробників, переобладнати легкові автомобілі під "Євро-5" можна в більшості випадків тільки у заводських умовах. Крім того, цей процес потребує великих фінансових витрат і є економічно невигідним.

Читайте також: Що чекає на водіїв у 2016 році: 5 змін у законодавстві

Міф №5: Японські авто з 2009 року відповідають екологічному стандарту "Євро-5".
Неправда. Умовно відповідні "Євро-5" автомобілі можна визначити наступним чином. Як правило, це машини європейського виробництва з 2010 року, американського – з 2009 року. Однак автомобілі японського, корейського та китайського виробництва дотягують до "Євро-5" тільки з 2013-2014 роки.

Міф №6: Екологічний стандарт "Євро-5" нічого серйозно не змінює і не поліпшить стан здоров'я людини.
Неправда. СО (оксид вуглецю) – негативно позначається на властивостях крові по перенесенню кисню; НС (вуглеводень) – впливає на слух; NО (оксид азоту – подразнює дихальні шляхи, слизову оболонку очей. Завдяки стандарту "Євро-5" кількість викидів всього переліченого вище знижується на 25%.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні діє новий екостандарт, щоб зменшити викиди вихлопних газів автомобілів, тож імпортувати в нашу державу можна автомобілі не нижче стандарту Євро-5. На екологічний стандарт Євро-6, який нині діє у Європі, Україна планує перейти за два роки. 

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар