На Львівщині стартував конкурс проектів розвитку Карпатського регіону

1078 0
До конкурсу закликають долучатися громадські організації та благодійні фонди.
Фото: Karpaty.life

Фото: Karpaty.life

У межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад стартував новий конкурс проектів місцевого розвитку. Про це розповіли під час конференції «Співпраця в Карпатах: успіхи 2018 року і перспективи розвитку» 27 грудня.

Участь у конкурсі можуть брати органи місцевого самоврядування, громадські організації, благодійні фонди та органи самоорганізації населення Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, які й беруть участь у програмі. Серед пріоритетних напрямків – туризм, збереження природної спадщини та популяризація історико-культурної спадщини. Свої заявки на програму дофінансування можна подавати онлайн до 15 березня наступного року.

Читайте також: На Львівщині стартував конкурс проектів місцевого розвитку. На що дають кошти?

У 2018-му році бюджет конкурсу склав 9 мільйонів гривень. Точний бюджет на наступний рік поки що невідомий, але Львівська і Закарпатська області вже заклали на нього по 2 мільйони гривень. Ще 1 мільйон – кошти бізнес-партнерів. Фінансову підтримку конкурсу також надають Івано-Франківська і Чернівецька області.

Згідно з фінансуванням, усі проекти поділяються на два типи: обласні проекти, які фінансують з обласного бюджету в межах виділених коштів, і міжобласні проекти. Дофінансування останніх здійснює асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» за кошти бізнес-партнерів.

Найбільший грант, який можна отримати в межах конкурсу, – 250 тис грн. Втім, бюджет проекту-переможця формують спільно з автором проекту. Тобто, «Єврорегіон Карпати-Україна» чи обласні бюджети фінансують проект на 80%, решта 20% – власний внесок конкурсанта.

Читайте також: У Львові профінансують 54 проекти-переможці конкурсу громадського бюджету

Минулого року на дофінансування подавалися 107 проектів, з яких 32 – стали переможцями і були реалізовані. Серед наймасштабніших проектів – підготовка проектної документації для створення музейно-просвітницького Центру міжкультурного діалогу імені Станіслава Вінценза в селі Криворівня. Центр планують збудувати до 2020 року.

Фото Центру, надане організаторами

Ще одним важливим проектом стало створення Української головної визвольної ради в селі Сприня на Самбірщині. Кошторис проекту – 312 500 гривень. За ці кошти провели військово-патріотичні змагання, організували військовий вишкіл для молоді та організували фотовиставку і показ фільму «Кіборги».  

Фото надані організаторами

Андрій Костюк


Читайте також: