У Львові незрячим людям «покажуть» великих українців

1118 0
У неділю, 1 листопада, у Палаці мистецтв представлять інтерактивний соціально-мистецький проект «Торкаючись, бачу: великі українці». Завдяки цьому проекту дітей та людей з особливими потребами залучатимуть до мистецтва. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.
фото: ЛОДА

фото: ЛОДА

«Це унікальний проект, який зруйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить, – зазначила Христина Береговська. – Вперше створено можливість показати незрячим, як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки».

За словами Христини Береговської, уже закінчується створення 12 скульптур видатних українців: Івана Франка, Лесі Українки, Сергія Нігояна, Андрея Шептицького, Георгія Гонгадзе та інших. До кожного бюсту буде долучено табличку з відповідною інформацією шрифтом Брайля про кожну відому особистість та аудіозапис. Про відомих українців розповідатимуть Джамала, Павло Табаков, Святослав Вакарчук та інші виконавці.

Розмалюють скульптури кольоровими фарбами діти з вадами слуху та мови. У такий цікавий спосіб діти ознайомляться з відомими постатями, обраними для проекту. А люди з вадами зору, торкаючись, «бачитимуть» визначні постаті та дізнаються про них інформацію за допомогою аудіозапису.

Презентація проекту відбудеться у неділю, 1 листопада, о 16:00 год у Львівському Палаці мистецтв. Згодом проект «Торкаючись, бачу: великі українці» представлять у 20 народних домах районних центрів Львівської області, а також в інших містах України.  

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також: