Звільнення Богдана Пастуха: Студенти вимагають повторного конкурсу, на факультеті кажуть, що все законно

3544 0
«Твоє місто» побувало на студентській акції підтримки викладача ЛНУ імені Франка, який не пройшов конкурс, і на зборах колективу факультету, де він працював.
фото: Влад Яценко

фото: Влад Яценко

Студентів Львівського національного університету імені Франка, які протестують проти звільнення викладача Богдана Пастуха, запросили на збори факультету, аби ще раз сказати, що все за законом. Студенти вимагають провести конкурс повторно.

«Скажу чесно: я голосувала проти Богдана Пастуха. Бо можна бути добрим науковцем, прекрасним викладачем і хорошою людиною, але потрібно завжди відповідати за свої слова. За два роки я не бачила конкретних кроків для боротьби з корупцією. Не можна кидатися словом корупціонер без підстав», – каже членкиня вченої ради філологічного факультету Львівського національного університету імені Франка Данута Мазурчик.

Її колега, літературознавець Богдан Пастух, не пройшов конкурс на посаду доцента кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства, де працював десять років. Сам Пастух упевнений, що голосування проти нього – розправа за те, що він відкрито виступає проти корупції в університеті. Він входив до ініціативної групи викладачів ЛНУ, яка була сформована після Майдану для боротьби з корупцією та плагіатом у стінах університету.

Студенти, що підтримують звільненого викладача, зібрались 27 червня на акцію «Студенти проти свавілля в ЛНУ». Тим часом на факультеті організували збори трудового колективу, куди згодом запросили студентів – учасників акції.

Богдан Пастух був присутній на зборах, однак його виступ, присвячений корупції в університеті, переривали колишні колеги, тож він пішов. Натомість, перед колективом на прохання декана факультету Святослава Пилипчука зачитали колонку «Комсомол 2.0. Є лише один спосіб урятувати університет Франка», написану Пастухом для Tvoemisto.tv.

«Таємне голосування – це демократично і законно, а те, що зараз лунає у залі – демагогічні узагальнювальні тези», – каже Василь Будний, доцент тієї самої кафедри, де працював Богдан Пастух.

За словами Святослава Пилипчука, Міністерство освіти і науки не реагувало на конфлікт, оскільки, на його думку, конфлікту немає: «Просто людина не пройшла конкурс на посаду і залишилася незадоволеною». Також декан має намір позиватись до суду на Богдана Пастуха за завдання честі, гідності та ділової репутації, оскільки той назвав його «маріонеткою».

Студентка філологічного факультету Ірина Юрковська, співорганізаторка акції протесту, озвучила вимоги до адміністрації університету: припинити політику замовчування, публікувати на сайтах факультетів протоколи проведення і рішення вчених рад, створити публічну електронну базу вакантних посад, зробити оголошення вакантних посад публічним, конкурси – відкритими; запровадити контроль  проведення виборів на всі керівні посади в університеті; запровадити аргументоване опитування студентів щодо якості і професійності викладання матеріалу. А також повторно провести конкурс, на якому Богдан Пастух не був обраний на посаду доцента.

«Ви кажете: ми проти корупції. А хто за?», – реагує на виступи студентів Данута Мазурчик.

«Ці збори пройшли в найкращих традиціях нашого факультету, – каже Ірина Юрковська. – Розмови ні про що, акцент на інших питаннях, намагання відійти від теми. Усе звелося до втихомирення емоцій один одного. Ми до цього були готовими. Факультет очікувано не підтримав наші вимоги. Адміністрація, зі свого боку, запропонувала створити робочу групу, яка б дослідила всі зловживання. До неї мали б увійти викладачі, представник студентського самоврядування і лише одна людина з нашої ініціативної групи. Звісно, цього занадто мало, і ми на таке не погодились».

Учасники акції кажуть, що далі боротимуться за поновлення Богдана Пастуха на посаді та виконання інших своїх вимог.

Ірина Ладика,
фото Влада Яценка


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар