10 найпоширеніших схем українських мобільних шахраїв

3199 0
Що потрібно і чого не варто робити, стикаючись з сумнівними пропозиціями.

Компанія МТС склала добірку злочинних схем, щоб показати, як можна визначити ознаки шахрайства, а також що потрібно і чого не варто робити, стикаючись з сумнівними пропозиціями.

Ось низка схем, які використовують шахраї:

Мама, я в міліції. Людині, в якої, як відомо шахраям, є дитина-підліток, телефонують або відправляють тривожне повідомлення такого вигляду: «Мамо, мене затримали в міліції. Терміново потрібні ХХХ грн. Відправ їх на номер телефону/банківської картки і т.п. Потім зателефоную». Якщо дитина зараз перебуває не поряд з батьками, є ймовірність, що вони може попастися на вудку шахраїв.

Перекажи грошей. Абонентові приходить SMS: «Не можу додзвонитися, немає грошей, перешли 5 гривень». Зайве говорити, що з цього номера ніхто не передзвонює. Зазвичай такі повідомлення можуть відправити тільки найближчі люди: друзі, рідні. Незнайомий номер повинен вас насторожити і змусити задуматися, чи за адресою потраплять ваші кошти.

Влаштуємо на роботу. Абонент знаходить оголошення, в якому якась фірма пропонує працевлаштування. Для цього необхідно зателефонувати на номер 070Х ХХХХХХХ, щоб пройти «консультацію». Кожна хвилина такого дзвінка обійдеться претендентові в значну суму. Будьте уважні, МТС реалізувала в своїй мережі спеціальну функцію, завдяки якій абоненти МТС, які телефонують на будь-який номер з нестандартною тарифікацією, протягом перших 12 секунд чують автоматичне повідомлення про реальну вартість хвилини дзвінка на цей номер.

Пропозиція розбагатіти. Шахраї відправляють SMS такого змісту: «ЦЕ ПОВИННІ ЗНАТИ ВСІ!!! Існує один варіант отримання грошей по мобільному телефону, грошей, звичайно, ви зняти не зможете, зате ВАМ на рахунок прийдуть гроші. За відправлену SMS з вас нічого не знімуть - це перевірено вже багатьма. Як це зробити». Далі пропонується відправити SMS-повідомлення (набір букв і цифр) на короткий 4-значний номер. Шахраї обіцяють, що протягом трьох хвилин вам прийде на рахунок 30 грн. Поповнювати запрошують абонентів усіх мобільних операторів. Насправді, гроші знімаються у того, хто відправляє SMS.

Кредитна заборгованість. Абонентові приходить SMS: «Банк Х відмовив Вам у видачі кредиту». За кілька днів, коли абонент забуде про це повідомлення, йому телефонують з незнайомого номеру. Автовідповідач, представившись банком Х, каже: «Нагадуємо Вам про необхідність погасити кредит. Хочете прослухати повідомлення ще раз, натисніть 1. Хочете зв´язатися з оператором, натисніть 2». Звісно, абонент виходить на оператора, який правдоподібно описує ситуацію з заборгованістю по кредиту. Для більш детального з´ясування обставин псевдооператор пропонує з´єднати абонента зі службою безпеки банку, завданням якої насправді є виманювання у переляканого абонента особистої інформації, номерів кредитних карток та інше. Не дивно, що після цього з карток починають зникати гроші.

В жодному разі не розкривайте нікому свої особисті дані, рекомендують у МТС. Попросіть «представників банку» надати якомога більше інформації про банк: телефон, адресу, контактну особу. Обов´язково перевірте інформацію у відкритих джерелах.

Підключись і отримай 100 гривень. За грошову винагороду вам пропонують підключитися до мобільного зв´язку на контрактній основі. Зловмисники обіцяють, що візьмуть всі зобов´язання за контрактом на себе і будуть вчасно оплачувати рахунки. Згодом вам приходить рахунок за роумінг на дуже велику суму грошей.

Важливо! Не оформляйте на себе контракти для невідомих третіх осіб, оскільки за законодавством Ви несете повну юридичну відповідальність за всі документи, під якими підписуєтеся.

Отримай вдвічі більше. Абонентові приходить SMS такого змісту: «Сервер мобільного оператора Х. Перекажіть гроші на номер 8-ХХХ-ХХХ-ХХ-ХХ і одержите вдвічі більше!». Мобільний оператор, як відзначають в МТС, ніколи не проводить акцій, умовою яких є переказ грошей з одного мобільного номера на інший.

Врятуйте дитину. Абонент одержує повідомлення з невідомого номера про необхідність знайти рідкісну групу крові для порятунку дитини. У повідомленні вказується номер телефону, дзвінки на який автоматично спустошують рахунок того, хто на нього зателефонує.

Незнайомий номер повинен вас насторожити і змусити ще раз замислитися, чи за адресою потраплять Ваші кошти.

Поверніть мої гроші. Абонент отримує SMS про те, що хтось переказав на його рахунок певну суму грошей. За декілька хвилин приходить SMS з повідомленням про помилку і проханням повернути гроші назад.

Перевірте, чи змінився стан вашого рахунку, рекомендують в МТС. Якщо ви не пам´ятаєте, завжди можна зателефонувати оператору і уточнити, чи не було поповнень рахунку протягом дня.

Ви виграли. Абонентові приходить SMS з невідомого номера або з інтернету (номер 1010), де йдеться про виграш цінного призу. Щоб його отримати, необхідно купити ваучер поповнення рахунку протягом певного часу і повідомити код активації за вказаним номером. В інших випадках схеми «ВИ ВИГРАЛИ!» Вам можуть зателефонувати і представитися ді-джеєм радіостанції або оператором call-центру. Перевірити, чи проводиться така акція, можна на офіційному сайті оператора або в колл-центрі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!