Більшість українців волонтерять під час війни, 18% – не планують. Опитування

1109 0
15% українців повідомили, що не допомагали армії чи переселенцям, але збираються це зробити.
Фото умовне/ Оля Валяник

Фото умовне/ Оля Валяник

Більшість опитаних українців (61%) долучалися до волонтерської допомоги Силам оборони України чи своїм співгромадянам. Водночас майже 18% респондентів – не долучалися до такої допомоги і не планують.  Дещо більше тих, хто не долучався до волонтерської допомоги та не планує, – у південному (25%) та східному (30%) макрорегіонах. Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Близько 10% – допомагали фізичною роботою, 31% – фінансово, а майже 20% – і грошима, і роботою. 15% українців повідомили, що не допомагали армії чи переселенцям, але збираються це зробити. Серед громадян, які оцінюють свій матеріальний стан як низький, більше тих, хто не хоче долучатися до волонтерства.

Читайте також: 90% українців вважають, що необхідно завдавати ударів по території росії. Дослідження

«Суттєво менша долученість до волонтерства та прагнення надавати допомогу своїй армії та співгромадянам спостерігається серед людей, на погляди яких вплинула російська пропаганда», – кажуть соціологи. 

Наприклад, серед тих, хто погоджується з російською інтерпретацією Революції Гідності як «державного перевороту», більше тих, хто не хоче допомагати Силам оборони України чи переселенцям.

Читайте також: 95% українців вірять у перемогу у війні, – опитування

Опитування провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.  У ньому взяли участь 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!