Чому за проїзд у громадському транспорті Львова списується більше грошей, ніж повинно

6221 0
Зняття коштів не проходить того ж дня, коли здійснюється безготівкова оплата.
ФОТО: РОМАН БАЛУК

ФОТО: РОМАН БАЛУК

Щодня понад 50 тисяч пасажирів оплачують проїзд у громадському транспорті банківською карткою. Останніми днями Львівавтодор отримує повідомлення від пасажирів щодо списання коштів. Відтак у компанії розповіли, як списуються кошти за проїзд при оплаті банківською карткою

«Зняття коштів не проходить того ж дня, коли ви здійснюєте безготівкову оплату. Так відбувається, тому що автоматизована система оплати проїзду побудована на основі відкладеної авторизації. Ви реєструєте поїздки за день, вони об'єднуються в один платіж і далі проходить списання коштів. Списання може бути як наступного дня, так і пізніше», – йдеться у повідомленні. 

У Львівавтодор пояснюють, що одна транзакція — це списання коштів за валідації, які зробили протягом дня. Якщо впродовж одного дня у вас відбулося кілька списань за поїздки — це зняття коштів за валідації в окремі дні. Усі здійснені вами валідації за проїзд протягом дня об’єднуються в одну транзакцію, яка списується єдиним платежем. Відповідно, якщо за день пройшло кілька транзакцій — це списання за поїздки, здійснені в різні дні.

Читайте також: Які автобусні маршрути у Львові відновлять курсування навесні

До прикладу, сьогодні із картки одним платежем списало 30 грн — це зняття коштів за два квитки, які реєстрували протягом одного дня (може бути оплата за вашу поїздку + додатковий пасажир чи багаж). Якщо ж ви двічі отримали сповіщення про списання 15 грн — кожна з цих транзакцій є списанням за валідації в окремі дні. Якщо списало однією транзакцією 90 грн, то це зняття за 6 поїздок протягом одного дня. А якщо ж це три окремі транзакції по 30 грн — це оплата за квитки різних трьох днів. Оплати за окремі дні не сумуються.

«Відповідну ситуацію зі списанням декількох платежів за день можете фіксувати зокрема у випадку, якщо автобус зійшов з рейсу (через технічні причини, ДТП, погане самопочуття водія тощо) та не пройшло вивантаження інформації про валідації за день. Списання проходить лише тоді, коли знову буде встановлений зв’язок між системою та транспортним засобом. Це може бути, як наступного дня, так і через декілька тижнів», – додали у компанії. 

Нагадаємо, що у Львові не вистачає водіїв громадського транспорту. Їх шукають через сайти пошуку роботи, де люди залишають резюме, однак наразі дефіцит становить більше двох сотень працівників. В інтерв’ю мер Львова Андрій Садовий заявив, що місто зверталось до обласної влади щодо бронювання водіїв громадського транспорту, але їх поки не бронюють.

За останній місяць АТП-1 таки вдалося залучити на роботу додаткових водіїв комунальних автобусів, але проблема залишається гострою. 

Юлія Кметик

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!