Головний біль та мігрень: як сьогодні у світі та в Україні борються з захворюванням

2364 0
Біль голови може бути пов'язаний з тривогою та депресією.
фото умовне/ Liza Summer, Pexels.com

фото умовне/ Liza Summer, Pexels.com

Існує понад 200 видів головного болю. Однак найчастіше це первинний біль голови: біль через напруження, мігрень. Перший – це біль середньої інтенсивності, що часто супроводжується напруженням м'язів шиї. Він виникає після фізичних і психоемоційних навантажень, наприклад, якщо довго сидіти за комп'ютером і перепрацьовувати. Про це повідомив невролог медичного центру «Дельта Мед» Мирослав Боженко під час ток-шоу «Консиліум», яке запустило Tvoemisto.tv.

За словами лікаря, в клінічній практиці біль через напруження не такий частий, як мігрень, бо з ним ми не йдемо до лікаря, а п’ємо таблетку, яка дає полегшення. Рекомендацією таким пацієнтам є корекція способу життя, яка може суттєво впливати на цей біль.

Коли ж мовиться про мігрень, то треба потрапити до хорошого спеціаліста. Це може суттєво змінити якість життя людини і зекономити кошти на лікування. Уже з’явилися нові методи її подолання.

Читайте також: Чому біль – це не завжди погано

«Типова ситуація для людини з мігренню: 10 днів на місяць вона нічого не може робити, просто ховається під ковдру, бо подразнює світло, шум, виникає нудота, блювання. Часто люди починають самолікування, зуживають ліки, рекомендовані в аптеці. Але це призводить лише до погіршення ситуації, бо може спричинити біль голови від надмірного споживання ліків. Із таким зараз часто маємо справу, бо люди починають вживати медикаменти неконтрольовано. Це потребує зовсім іншого підходу до лікування», – вважає Мирослав Боженко.

Мігрень лікарі наразі не можуть вилікувати повністю. Але є люди, які відчували біль голови по 20 днів на місяць, а зараз не мають його жодного дня.

«Тепер ми краще розуміємо хронічний біль, чому і звідки він виникає. Знаємо, що нейромодулятори деколи можуть допомагати краще, аніж сильні опіоїди. Розуміємо, що біль – це дуже складний багатокомплексний процес, який модулюється в мозку. Навіть якщо заберемо джерело болю, мозок зможе його сформувати так, як захоче. Це дуже пов'язане з тривогою та депресією, а за даними МОЗ, понад 70% українців мають височенний рівень тривожності», – переконаний Мирослав Боженко.

За його словами, насамперед треба зрозуміти, чи можливо впоратися з тривожністю самостійно. Якщо ні, то треба звернутися до спеціалістів, переважно психіатрів.

Читайте також: Постійна тривога у час війни: коли потрібно звертатись до лікаря

«Ми, неврологи, часто слугуємо першою ланкою до того, як людина потрапляє до психіатра, бо нас менше бояться. Такі діагнози, як генералізований тривожний розлад чи інші, які зараз часто бачимо в клінічній практиці, відповідають психіатричній патології», – повідомив лікар.

Він зазначив, що до психотерапевтів українці повинні звертатися частіше, не боятися їх.

Детальніше про те, до якого лікаря йти при тривалих болях, чому наш мозок може подавати сигнали про біль, якщо для цього немає фізичних причин, що робити, якщо лікар не може поставити діагноз чи знайти правильне лікування, Tvoemisto.tv з’ясовувало разом зі спеціалістами у новому випуску медичної програми «Консиліум». Детальніше – за посиланням

Нагадаємо, що «Твоє місто» запустило медичний проєкт «Консиліум». Це майданчик, де збираються професіонали різних галузей медицини, а також реальні люди, які поділяться своїм досвідом. Ток-шоу можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube. Генеральним партнером випуску є Медичний центр «Дельта Мед».

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!