Київ

Київ озвучив дату завершення реконструкції розв'язки на Шулявці. Місто знайшло рішення по заводу «Більшовик»

3082 0
Київ хоче до кінця 2024 року виконати основний комплекс робіт, спрямований на завершення реконструкції розв’язки на Шулявському шляхопроводі.
Фото: Вікіпедія

Фото: Вікіпедія

Основний комплекс робіт, спрямований на завершення реконструкції транспортної розв’язки на Шулявському шляхопроводі, місто планує реалізувати до кінця 2024 року. Про це повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор.

До кінця травня будуть завершені тендерні процедури щодо облаштування підземного переходу через Берестейський проспект. Повністю відремонтувати цей підземний перехід планується до кінця 2023 року.

Наразі основним питанням реконструкції транспортної розв’язки на перетині Берестейського проспекту з вулицею Вадима Гетьмана залишалось облаштування з’їздів на Берестейський проспект. Для цього необхідно було знести цех № 5 колишнього заводу «Більшовик».

«Після викупу та оформлення права власності територіальною громадою міста Києва на споруду цеху № 5 із серпня поточного року заплановано розпочати його демонтаж. Нині проводиться експертиза кошторисної вартості об’єкта та готується оголошення тендерної процедури на демонтаж цеху № 5, після чого розпочнуться роботи з облаштування з’їздів», - йдеться в повідомленні КМДА.

За які кошти місто хоче викупити 5-й цех заводу, в релізі не повідомляється. Раніше мова йшла про нібито передачу місту за безкоштовно 5-го цеху. 

Загалом, у 2023 році Департамент транспортної інфраструктури планує відновити виконання робіт, що були призупинені у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації.

Руслан Кадибор також повідомив, що до кінця 2024 року планується завершити основний комплекс робіт реконструкції транспортної розв’язки на Шулявському шляхопроводі та забезпечити її повноцінне функціонування.

Нагадаємо, 27 жовтня 2021 року АТ «Перший київський машинобудівний завод» (до 2018 року мав назву «Більшовик») продали на аукціоні за 1,429 млрд грн. компанії ТОВ «Дженерал Комерс» з орбіти бізнесмена Василя Хмельницького.

За даними розслідування «Економічної правди», яка належить Томашу Фіалі, чия компанія Dragon Capital також планувала брати участь у торгах, компанія-переможець аукціону пов’язана з «Агроміл Дістріб’юшн», яка у 2019 році стала власником окремих будівель, розташованих по периметру заводу «Більшовик». Повідомлялося, що через суди «Агроміла» з заводом бізнесмен Хмельницький відмовив від участі в аукціоні інших учасників. А під час аукціону його компанія начебто діяла в змові з ТОВ «Інвест новація» Степана Черновецького. Компанії майже не підвищували ставки, тому завод продали лише на 40 млн дорожче стартової ціни; Черновецький за це начебто має отримати свою ділянку під забудову. Власником «Агроміл Дистриб’юшин» називають Вадима Колісника. У Хмельницького у відповідь на це лише підтвердили, що виграли торги. Компанія Черновецького цю інформацію заперечує.

У січні 2022 року акції заводу були заарештовані судом, а у Хмельницького заявили, що на нього таким чином тиснуть.

9 червня 2022-го ДБР повідомило про підозру оцінювачам, які занизили вартість заводу на понад мільярд. Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом оцінювачам приватної компанії, які підробили документи, занизивши ринкову вартість 100% акцій заводу.

Чим закінчилось судове протистояння, не повідомлялось. 

Наразі в 5-му цеху заводу знаходиться секонд-хенд. 

Нагадаємо, 3-го травня Фонд держмайна вчергове виставив на аукціон завод «Електронмаш» в Києві.

 

ТЕГИ: київ

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!