Біля Жовкви археологи виявили знахідки закинутого хутору

2253 0
На ділянці дороги між Жовквою та Кам’янка-Бузькою знайшли артефакти різних епох – від енеоліту і до княжої доби.
Фото: РАС

Фото: РАС

На Львівщині, на ділянці дороги між Жовквою та Кам’янка-Бузькою, яку нині ремонтують, розпочали археологічні дослідження. Там вивчають поселення епохи енеоліту та ранньозалізного віку, про це інформує «Рятівна археологічна служба».

Археологи зазначають, що провели «розвідку», коли реконструкція дороги була ще у планах і зафіксували там вісім об’єктів археології – переважно давні поселення і деякі цінні матеріали, які належать до різних епох –  від енеоліту і до княжої доби.

«Цьогоріч науковці Рятівної археологічної служби вивчили поселення епохи енеоліту та ранньозалізного віку Сопошин-2. Серед знайдених артефактів – фрагменти ліпного посуду та крем’яні вироби. Вдалось також зафіксувати об’єкти і знахідки, які датуються ХVІІІ – ХІХ ст. і можуть бути пов’язані з невеликим, нині полишеним, хутором в урочищі «Боднарова»», – йдеться у повідомленні.

Археологічні дослідження, як і будівельні роботи, відбуватимуться і наступного року. Також археологи планують масштабніші розкопки, на поселенні ранньозалізного віку Воля-Жовтанецька-1, яке розташоване на розвилці автодоріг Зіболки – Батятичі – Дальнич.

Нагадаємо, археологи Рятівної археологічної служби під час розкопок на місці будівництва дороги в обхід Трускавця знайшли артефакти, яким 7 тисяч років. Тут було поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки, що давніша за Трипільську.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!