На Знесінні відновили ще одну історичну металеву браму. Фото

1668 0
Двері відновлювали два з половиною місяці.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

Львівські реставратори відновили металеву браму у будинку на вулиці Лісній, 18, що поблизу Львівської духовної семінарії на вул. Лисенка. Про це повідомили в ЛКП «Бюро спадщини».

«Там була деформована конструкція, заіржавілі елементи, зруйновані завіси. Засклення складалося з різноманітних старих скелець, деякі були розбиті, деякі зафарбовані фарбою», – розповів реставратор Юрій Миколаїшин.

Окрім того, фахівці відновили місця де врізався старий кодовий замок, а також металеві елементи оздоби, які були втрачені.

«У цієї брами надзвичайно гарне оздоблення. І хоч в радянський період її «щедро» зафарбували чорною фарбою, – це не завадило нам віднайти її рідний колір. Благородні темно-зелені відтінки гармонійно відповідають рослинному оздобленню брами, а відновлене засклення додає родзинки», – поділився реставратор.

Загальна вартість реставрації становила 54 500 грн, із яких місто оплатило більше 38 000 грн, а іншу частину – мешканці.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Фото «Бюро спадщини»


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!