Київ

«Неповний листок конюшини». Київ вказав на доцільність будівництва нової розв'язки на Оболоні

2716 0
У КМДА відповіли на критику активістів щодо спорудження дворівневої розв’язки на Оболоні.
Проєкт дворівневої розв’язки на перехресті вулиці Богатирської та Полярної. Фото: КМДА

Проєкт дворівневої розв’язки на перехресті вулиці Богатирської та Полярної. Фото: КМДА

Київ цьогоріч почне будівництво нової дворівневої розв’язки на перехресті вулиці Богатирської та Полярної, що в Оболонському районі столиці. Нова розв’язка дозволить покращити рух на одному із найзавантаженіших перехресть Оболоні. Про це повідомляє Департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Згідно з проєктно-кошторисною документацією, на перетині двох магістралей зводитимуть розв’язку типу «неповний листок конюшини». Її проєктна пропускна спроможність – 11 200 авто/годину. Світлофор на перехресті приберуть, що дозволить зменшити затримки на транспортному вузлі.

У рамках реконструкції на перехресті зведуть новий 6-смуговий шляхопровід завдовжки 125 м. Ним здійснюватиметься проїзд із вулиці Полярної до вулиці Героїв Дніпра.

На шляхопроводі виділять смуги для руху громадського транспорту. Також на розв’язці з’являться велодоріжки загальною  довжиною близько 2,8 км.

Нині оголошено публічну закупівлю на виконання робіт. Вартість будівництва нової дворівневої розв’язки – 1,314 млрд грн.

Окрім того, цього року планують розпочати реконструкцію розв’язки на перетині вулиць Дегтярівської, О. Теліги та О. Довженка.

«Старий шляхопровід нині перебуває в аварійному старі. Проїзд на ньому звужено. У рамках реконструкції споруду повністю розберуть, зокрема, прогони, опори, фундаменти, і будуватимуть новий шляхопровід. Ширина збільшиться із 28 до 40 м, що дозволить облаштувати велодоріжки. Довжина самого прогону збільшиться із 33 до 36 м. Також новий шляхопровід буде вищим», - стверджують в КМДА. 

Наразі на порталі «Прозоро» оголошено публічну закупівлю на виконання робіт. Оголошена вартість реконструкції розв’язки з будівництвом нового шляхопроводу – 934 млн грн.

Нагадаємо, у КМДА хочуть до кінця 2024 року завершити реконструкцію розв’язки на Шулявському шляхопроводі: для цього місто знайшло рішення щодо 5-го цеху заводу Більшовик - його викуплять у власника - компанії з орбіту впливу Василя Хмельницького. 

Як повідомлялось, столичні активісти виступили проти будівництва нових розв'язок до завершення будівництва розв'язки на Шулявці. Також там вказали на дорогу вартість проєктів, які в сумі перевершують бюджети окремих обласних центрів - зокрема, Тернополя. На сайті Київради триває збір голосів під петицією про заборону будівництва нових розв'язок у Києві до закінчення будівництва Шулявського шляхопроводу. Наразі вона зібрала трохи більше 2,5 тисячі підписів з 6000 необхідних. 

ТЕГИ: київ

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!