Прозорі щитки, якими користуються працівники кафе і ресторанів, не захищають від коронавірусу

1402 0
Радять використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.
Фото: Marcelo Endelli / Getty Images

Фото: Marcelo Endelli / Getty Images

Пластикові прозорі маски-щитки або як їх ще називають «захисні екрани» не є засобами індивідуального захисту. Їх тривалий час використовують працівники сфери обслуговування – кафе, ресторанів, готелів – нібито для захисту від коронавірусу. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, насправді нічого спільного із засобами індивідуального захисту такі предмети не мають.

Про пластикові прозорі «маски» не згадують у жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Натомість радять використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.

Читайте також: МОЗ застерігає від псевдоліків від коронавірусу, що рекламують в Україні

«Фактично, люди, які використовують такі пластикові «маски», не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що ці засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі «маски», – йдеться в повідомленні МОЗ.

Працівників сфери обслуговування закликали турбуватись про себе й своїх відвідувачів та використовувати ефективні засоби індивідуального захисту.

Нагадаємо, що ччені виявили: якщо вдягнути звичайну хірургічну маску, а поверх неї ще просту з тканини, то можна вберегтися від 90% інфекційних частинок коронавірусу. Докторка Лінсі Марр протестувала 11 різних матеріалів-масок, щоби перевірити їхню ефективність щодо фільтрації. Детальніше читайте тут.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!