Ресторан, що обертається, і канатні витяги. Як хочуть змінити Високий Замок. Візуалізація

7611 1
На територію парку «Високий Замок» чекають кардинальні перевтілення. Тут пропонують прокласти канатну дорогу, організувати пішохідні еспланади, побудувати підземний паркінг, громадський центр, акведук через залізницю та ресторан, який обертається навколо своєї осі.
фото: photo-lviv.in.uа

фото: photo-lviv.in.uа

У Львові стартували громадські слухання, які триватимуть до 15 грудня 2017-го року. Компанія «Укрдизайнгруп» розробила проект перетворення території, обмеженої вулицями  Кривоноса, Опришківською, залізничною колією, вул. Хмельницького, Пильникарською, Ужгородською, Замковою, Пішою, Насипною, Підвальною і Винниченка. Загалом йдеться про площу 107 гектарів.

Як йдеться у пояснювальній записці, проектом визначені й опрацьовані основні ландшафтно-архітектурні містобудівні вузли підходів до основних входів та до посадкових станцій витягів на Високий Замок, – на осях найбільш інтенсивних пішохідних зв'язків і туристичних маршрутів, а саме:
 
1) Запроектовані головний підхід – пішохідна еспланада з віадуком (пішохідним мостом над проїжджою частиною вул. М. Кривоноса) на осі Губернаторських валів – до аванзони (вхідної частини) Парку «Високий Замок», поєднаної з посадковими майданчиками станції першого підйому канатної дороги;
2) Від вул. Вічевої, включно з віссю підходу, – від Площі Ринок на Площу Старий Ринок – до вулиць Ужгородської і Лева;
3) Від вул. Замарстинівської – Татарської;
4) Від залізничного вокзалу «Підзамче» передбачена канатна дорога через залізничну колію, з повною реконструкцією привокзальної території;
5) Від реконструйованої під об'єкти обслуговування комунально-складської території біля залізничного моста через вул. Опришківську (влаштування станції першого підйому витягів канатної дороги) на Високий Замок (на перспективу);
6) Від вул. Опришківської, включно, з вирішенням підходів від парку «Знесіння», вулиці Довбуша, гори Лева;
7) Від вул. М. Кривоноса, через реконструйований комплекс Львівської телестудії.
 
Візуалізація канатної дороги на Високий Замок
 
Визначені вузли підходів до ландшафтно-паркового комплексу «Високий Замок» направляють пішоходів на
основні еспланади оглядових терас:
 
- Пішохідна еспланада першої оглядової тераси, – проходить від пішохідного віадука (над проїжджою частиною вул. Кривоноса), між територією школи-гімназії і садами Монастиря Бенедиктинок, через вул.Ужгородську − на вул. Замкову, далі вздовж території Монастиря Чину СВВ і виходить до вхідного вузла на вул. Татарській;
 
- Пішохідна еспланада другої оглядової тераси, – проходить на рівні наявного комплексу Львівської телестудії, проектованого ландшафтно-архітектурного комплексу і станції витягів другого підйому, ресторану і виходить до входу на вул. Опришківській – Кривоноса;
 
- Пішохідна еспланада третьої оглядової тераси, – проходить на рівні наявної телевізійної вежі і станції висадки канатної дороги;
 
- Четверта оглядова тераса, на рівні насипного «кіпця», на який виходять пішохідні пандуси із третьої оглядової тераси, з північної сторони від «кіпця», запроектований ліфт для людей з обмеженими можливостями, який поєднує ці тераси.
 
Проектом ДПТ опрацьовані основні вузли підходів до ландшафтно-паркового комплексу, зокрема зі сторони Губернаторських валів, де запропоновано розміщення (два варіанти) станції першого підйому витягів контактної дороги.
 
А. Варіант 1 («Укрдизайнгруп»)
Станція розташована біля огорожі школи-гімназії по вул.Замковій на схилі північної частини Губернаторських валів. Системою терас посадковий об'єм вирішений у вигляді оранжереї і зимових садів, − поєднаний з розвантажувальною площею, пішохідною еспланадою. На різних рівнях станції запроектовані магазини сувенірів, каси, громадські санвузли, технічні приміщення та ін.
 
Б. Варіант 2
Станція розташована на місці спортивного майданчика на Губернаторських валах, біля ГРП з південної сторони від вул. Кривоноса, на місці колишнього оборонного рову (між стінами колишнього Королівського белюарду
і контрескарпом), які необхідно виявити археологічними дослідженнями. Проектом передбачено влаштування станцій у двох рівнях за рахунок пониження рівня насипного ґрунту і розміщення під верхньою посадковою платформою допоміжних приміщень, громадських приміщень і ін. На рівні посадкової платформи можливе розміщення кас, ліфтів-платформ для людей з обмеженими можливостями і ін.
 
В. Варіант 3
Станція розташована на схилі рельєфу з північної сторони від вул. Насипної і вул. Кривоноса. Допоміжні приміщення (громадські санвузли, каси і ін.) можливо розташувати на рівні тротуару вул. Насипної.
 
Г. Варіант 4
Станція розташована на площі Данила Галицького. Для підняття конструкцій на необхідну висоту необхідно побудувати у трьох рівнях об'єм з допоміжними і технічними приміщеннями, які можуть внести дисонанс у сформоване середовище площі.
 
Д. Варіант 5
Станція розташована в південній частині Площі Старий Ринок. Допоміжні приміщення можуть бути розташовані на нижньому рівні (цокольного поверху). Станція може внести дисонанс в ансамбль Площі Старий Ринок.
 
Автори проекту надають перевагу першому варіанту.
 
 
Також згідно з генпланом Львова, проектом передбачено влаштування підземного дворівневого паркінгу на 150 машин, над паркінгом запроектована площадка висадки туристів із туристичних автобусів – на території туристичного центру, на вул. Кривоноса. Підземні паркінги запроектовані також в складі громадських центрів на привокзальній площі «Підзамче» і на вул. Опришківській, біля залізничного моста – на перспективу.
 
Запроектована реконструкція будівлі телестудії, з розміщенням на даху ресторану, що повертається навколо своєї осі, з видовими терасами. Проектом передбачена також реконструкція скверу із скульптурами біля Церкви Святого Миколая і біля пішохідного підземного переходу на вул. Хмельницького.
 
Передбачена повна реконструкція привокзальної території, на місці знесеної складської будівлі МВС запроектований сучасний громадський центр, з станцією першого підйому на Високий Замок. Запропонована також можливість влаштування акведука через залізницю від Джерела із статуєю Богородиці – до привокзальної площі.
 

Детально з матеріалами громадських слухань можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, архітектурна компанія «Укрдизайнгруп» запропонувала прокласти канатну дорогу від скверу На Валах до Високого Замку. Головний архітектор проекту Ігор Кузьмак каже, що таку дорогу два роки тому побачив у німецькому місті Кобленц. Львів, як і Кобленц, перебуває під охороною ЮНЕСКО, проте у німецькому місті змогли домовитися з управлінням охорони культурних пам’яток та вже шість років користуються канатною дорогою як транспортом і атракціоном для туристів. Як це працює в Німеччині, читайте в матеріалі: Приємне з корисним. Якою може бути канатна дорога на Високий Замок.


Читайте також:
7 Грудня, 2017 12:29
Марія мені усі варіанти подобаються. Навіть не знаю, на чому зупинитися)
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!