Розумний будинок для ІТ-фахівців: у Львові відкрили перший IT House. Фото, відео

41165 0
Житловий будинок на вулиці Студинського у Львові – це пілотний проект Львівського ІТ Кластеру.
фото: Катерина Москалюк

фото: Катерина Москалюк

Сьогодні, 27 лютого, відбулося урочисте відкриття першого житлового будинку для ІТ-фахівців IT House. Будинок збудували протягом року за сучасними технологіями, він має автономне опалення, сонячні колектори, які забезпечуватимуть частину енергії для підігріву води, а також Wi-Fi з мінімізованим випромінюванням. Землю під забудову міська рада виділила безкоштовно. IT House є неприбутковим проектом, тому квартири продавались за собівартістю – ціна квадратного метра житла становила менше 500 доларів. Вільних помешкань у десятиповерховому будинку вже немає, проте зараз там проживає тільки шість сімей.

Читайте також: !Фест планує збудувати шестиповерховий будинок біля парку культури у Львові

Головна ідея новобудови – це створити спільноту добрих сусідів, людей, які б спілкувались один за одним та спільно вирішували проблеми. Це десятиповерховий будинок з кімнатами для відпочинку та зустрічей мешканців, тут також є велосипедний та підземний паркінги, дитяча кімната та тераса на даху. При вході до кожної квартири є лічильники на опалення та гарячу воду, покази яких кожного дня вводяться у спільну для всіх мешканців базу даних. Таким чином мешканці можуть порівняти свої витрати з витратами сусідів та оптимізувати своє житло.

Також будинок спланований так, щоб мешканці могли частіше проводити дозвілля разом.

«Щоб насолодитись краєвидами та відпочити, на даху буде зона дозвілля – для цього там є шезлонги, світильники, місця з розетками та накриття від опадів», – каже Анатолій Добосинець, голова ОСББ IT House.

СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський каже, що люди задоволені тим, що мають хороших сусідів.

Читайте також: Львів не Відень. Чому ми боїмося втручатися в історичне середовище

«Ми плануємо збудувати у інших районах Львова «розумні будинки» – це IT House 2.0 поблизу центру Вікторія Гарденс, та IT Village у передмісті Львова – серія котеджів, зорієнтована на сім’ї з дітьми», – говорить він.

Майбутні мешканці будинку від самого початку були залучені у процес будівництва. Спільно обирали підрядника, контролювали процес облаштування будинку. За словами проект-менеджера Львівського ІТ Кластеру Ярослава Назара, особливість ІТ House у тому, щоб люди відчували відповідальність за те, що вийде у кінцевому результаті.

Мер Львова Андрій Садовий у свою чергу зазначив, що місто виділить ще 15 мільйонів гривень для того, щоб добудувати дорогу.

Катерина Москалюк,

фото авторки

 

 

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!