Що зміниться в роботі ПриватБанку, Ощадбанку та monobank. Роз’яснення

11318 0
Фінансовим установам заборонено приховувати будь-які дані або прописувати їх дрібним шрифтом.
Фото: cheline.com.ua

Фото: cheline.com.ua

Національний банк України (НБУ) випустив нову постанову, що стосується роботи всіх банківських організацій країни. Тепер фінансові установи зобов’язані доносити до своїх клієнтів всю інформацію, їм заборонено приховувати будь-які дані або прописувати їх дрібним шрифтом, повідомляє GSMinfo.

Читайте також: Яких змін чекати львів'янам у лютому

Головним нововведенням закону є система подачі інформації для клієнтів банків, які відкривають/закривають рахунок, беруть кредит, оформляють депозит, або складають інший договір з фінансовим підприємством. Мета – унеможливлення для банків донести неповну інформацію до партнера, або ж приховати її за допомогою певних прийомів.

Проте, основним пунктом оновленої постанови є заборона використовувати в договорах дрібний шрифт. Тепер при складанні документа банк не має можливості робити дрібні виноски, непомітні або важкодоступні для погляду пункти, написані меншим, ніж 11 друкованих пунктів, шрифтом. Інформація про «підводні камені», як можливість банку продовжити термін дії депозиту без згоди власника або вартість додаткових послуг при оформленні кредиту, повинна бути прописана повністю. Крім цього організаціям заборонено включати в договір пункти і виноски, які безпосередньо обмежують можливість клієнта протидіяти банку – наприклад, заборона на подачу скарги або звернення до суду.

Читайте також: Нацбанк планує врегулювати роботу колекторів і навчити їх правил етичної поведінки

Нацбанк України також визначив термін, після закінчення якого фінансові організації повинні привести свою документацію в порядок. Зробити це вони зобов’язані до 27 квітня 2021 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!