Солеварнею на Львівщині, яка зараз єдина в Україні виробляє сіль, зацікавився інвестор

6797 0
Міський голова Дрогобича категорично проти того, щоб Солеварню передали у приватну власність.
Дрогобицька сіль / Фото: УП

Дрогобицька сіль / Фото: УП

У Фонді державного майна України не виключають можливість виставити на продаж Дрогобицьку солеварню, оскільки є інвестор, який зацікавився свердловиною підприємства і виробництвом солі. Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.

Дрогобицька солеварня безперервно працює з 1250 року. Наразі підприємство залишається єдиним в Україні виробником солі, оскільки «Артемсіль» припинила свою роботу через повномасштабну війну росії проти України.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що місцева влада має обмеженні функції впливу на процес приватизації чи продажу держмайна. Однак він категорично проти того, щоб Солеварню передали у приватну власність.

Наразі, як місцеве самоврядування, так і громадські активісти обдумують різні шляхи напрямків щодо розвитку Солеварні та шляхів залучення фінансової підтримки підприємства, в тому числі й від міжнародних інституцій. Для моніторингу думки громадськості цими днями проведуть публічні консультації про майбутнє Солеварні.

Читайте також: Дрогобицька солеварня почала виробляти вдвічі більше солі

Додамо, що представниця Фонду держмайна наголосила, що передасть вищому керівництву Фонду пропозицію представників влади Дрогобича щодо передачі Солеварні в комунальну власність.

Нагадаємо, що найбільше солевидобувне підприємство Європи – ДП «Артемсіль», що розташоване у місті Соледарі на Донеччині, весною 2022 року зупинило роботу через бойові дії. У 2022 році «Солевиварювальний Дрогобицький завод» збільшив виробництво солі в 2,2 рази. Вдалося виготовити майже 500 тонн солі.

Зазначимо, що у листопаді 2019 року Дрогобицьку солеварню, яка належала Міністерству аграрної політики, внесли у список на приватизацію. У ЛОДА звернулися до депутатів та уряду, територію об'єкта описали і подали на реєстрацію як нововиявлену пам‘ятку археології.Також захисники солеварні наполягали, що кілька приміщень солеварні належать до пам’яток архітектури місцевого значення, а територія підприємства є в межах охоронних зон двох пам‘яток архітектури національного значення – дерев’яних Церкви Святого Юра (поч. XVI ст), яка належить до списку ЮНЕСКО, та Церкви Воздвиження Чесного Хреста (XVII ст). На початку березня 2020 року уряд передав Дрогобицьку солеварню Фонду держмайна.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!