Суд розблокував будівництво сміттєпереробного заводу на Пластовій у Львові

2475 0
Проєкт заводу раніше отримав позитивний висновок Мінекології про безпечність.
Фото: Христина Процак

Фото: Христина Процак

Сьогодні, 9 жовтня, суд визнав законним рішення виконавчого комітету про затвердження містобудівних умов та обмежень на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Про це повідомила директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич на своїй сторінці у Фейсбук.

«Сьогодні Львівський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову про визнання протиправним і скасування рішення виконавчого комітету про затвердження МБУО на будівництво сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій», – повідомила Гелена Пайонкевич.

Сміттєпереробний комплекс у Львові передбачатиме сортування та компостування сухих і вологих відходів, вторинної сировини, окремі майданчики для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття.

Читайте також: У Львові погодили будівництво сміттєпереробного заводу на Пластовій. Візуалізація

Нагадаємо, у лютому 2018 року у Львові оголосили тендер на проект сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій,12. На початку червня міський голова Львова Андрій Садовий підписав угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку про надання кредиту на 35 млн євро для будівництва сміттєпереробного комплексу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Тендер на будівництво оголосили 9 червня. На перший етап тендеру пропозиції подали 12 компаній. До другого етапу тендеру пройшли 5 компаній. Наприкінці 2018 року міськвиконком погодив проєктування майбутнього комплексу.

Мешканці району натомість неодноразово перекривали вулиці, виходили на протести та зверталися до суду, виступаючи проти заводу, оскільки вважають його екологічно небезпечним. Водночас проєкт заводу вже пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок Мінекології про його безпечність. 

Зазначимо, що на станції компостування у Львові на вул. Пластовій, 13, поблизу території майбутнього сміттєпереробного заводу, вже пів року переробляють органічні відходи.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!