Суд зобов’язав міську раду дозволити будівництво офісного центру біля проспекту Чорновола

2516 0
Міський голова Львова Андрій Садовий досі не підписав цього рішення та пообіцяв його скасувати, оскільки мешканці району виступають проти будівництва.
Візуалізація ЛМР

Візуалізація ЛМР

Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав виконавчий комітет Львівської міської ради оформити та видати містобудівні умови та обмеження на будівництво офісу на вул. Ржегоржа, 21 у Львові. Про це повідомляють Наші Гроші. Львів.

Йдеться про будівництво офісного центру поблизу кільця на між вул. Липинського та проспектом Чорновола. Перші містобудівні умови та обмеження на цей об’єкт видали у жовтні 2017 року. Тоді висота будівлі мала становити 14 метри, а відсоток забудови – 39%. У травні 2018 року ділянку під це будівництво продали на аукціоні майже за 2,5 млн грн. Згідно з зонінгом Шевченківського району, ця земля належить до зони громадської забудови (Г-2).

У серпні 2018 року виконавчий комітет ЛМР погодив нові містобудівні умови та обмеження, де збільшив висоту будівлі до 35 метрів, а відсоток забудови – до 93%. 

Після затвердження нових містобудівних умов та обмежень мешканці району виступили проти майбутнього будівництва. Вони вимагали зменшити висоту будівлі до 14,2 метрів та відсоток забудови до 39%. Мешканці вважали, що висотна будівля заступить сусідні низькоповерхові будинки, а через малу відстань між будинками не зможе проїхати пожежна машина. У жовтні 2018 року мер Львова Андрій Садовий пообіцяв їм скасувати це рішення виконкому.

Пізніше замовниця містобудівних умов та обмежень Галина Мазур подала в суд на виконавчий комітет. Основною її претензією було те, що без належно оформлених містобудівних умов та обмежень вона не може розпочати будівництво. У листопаді 2019 року Галина Мазур звернулася до виконавчого комітету по їхню копію, однак їй відповіли, що документу немає.

Суд визнав, що своїми діями виконавчий комітет порушив ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Оскільки на засіданні виконком підтримав видачу цих містобудівних умов та обмежень, то міський голова повинен був їх підписати та завершити процедуру оформлення.

Згідно з містобудівним розрахунком, тут планують офісну будівлю на десять поверхів. На першому та другому поверхах мають розмістити торгові площі та центр дитячого дозвілля. На третьому поверсі – актовий зал, лоббі-бар, кімната для переговорів, хол, вбиральні та приміщення адміністрації будівлі. Решта будівлі передбачена під офіси.

У серпні 2018 року архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради розкритикувала цей проєкт будівництва. Основне зауваження стосувалося малої кількості паркомісць – їх забудовник передбачив лише 20. Тодішній головний архітектор Львова Юліан Чаплінський виступив проти ідеї забудовника зробити паркування на проєктованому зеленому хіднику. У результаті містобудівна рада вирішила, що зауваження щодо паркомісць потрібно врахувати під час подачі містобудівного розрахунку для отримання містобудівних умов та обмежень.

Міський голова Львова Андрій Садовий досі не підписав цього рішення та пообіцяв його скасувати, оскільки мешканці району виступають проти будівництва. За словами очільниці юридичного департаменту Львівської міської ради Гелени Пайонкевич, міська рада вже подала апеляційну скаргу. 

Замовницею будівництва є Галина Мазур, яка мешкає у с. Раковець Пустомитівського району. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!