Топ-10 найдорожчих спеціальностей львівських вишів

39056 2
Від 20 до 150 тисяч гривень за рік навчання платитимуть студенти семи вишів Львова.
Фото: christian-money-growth

Фото: christian-money-growth

Зовнішнє незалежне оцінювання позаду, випускні іспити та захисти дипломних робіт — також. Учорашні школярі разом із батьками рахують бали (а якщо балів замало – гроші) й шукають, куди подати документи. Учорашні бакалаври – де варто, й чи варто, здобувати ступінь магістра. Звісно, ціна необов’язково є показником якості, але Tvoemisto.tv стало цікаво, які навчальні програми у вишах Львова оцінюють себе найвище.

1. Комп’ютерні науки в УКУ. Охочим стати магістром комп’ютерних наук у цьому приватному виші (і використовувати 3D-принтер, подарований Львівським ІТ-кластером) доведеться заплатити за рік навчання 148 750 гривень! Студентам бакалаврської програми – 45 тисяч гривень за рік. Вражає.

Проте в Українському католицькому університеті є й дорожча магістерська програма – з менеджменту (спеціалізація бізнес-адміністрування): рік навчання тут коштує 220 тисяч гривень. Щоправда, ця програма, як і трохи дешевші «управління технологіями» (127 тисяч), управління персоналом (73950 грн), «публічне адміністрування» (66 тисяч), «інновації й підприємництво» (46750 грн) та «управління неприбутковими організаціями» (34 тисячі) розрахована радше на бізнесменів та менеджерів, які прагнуть підвищити свою кваліфікацію: це так звані MBA і MSc.

2. Комп’ютерна академія ШАГ також пропонує стати програмістом із різними спеціалізаціями, проте коштує це трохи дешевше: магістри програм «штучний інтелект», «наука продані», «моделювання великих даних» та інших заплатять 50 тисяч гривень, бакалаври – 35-40 тисяч гривень за рік навчання. У Львові з 2003 року працює одна з чотирнадцяти філій цього приватного вишу, що спеціалізується на ІТ-освіті.

3. Магістром бізнес-адміністрування у Львівському інституті менеджменту можна стати, заплативши 44 тисячі гривень за рік навчання. Це також МВА-програма «для дорослих». Як і в УКУ, в ЛІМ, заснованому 1990 року Віктором Пинзеником та Іваном Васюником, є своя бізнес-школа, а МВА-програма у виші працює з 1991 року. Звичайним магістром з менеджменту в ЛІМ можна стати значно дешевше –  за 13272 гривень на рік (обидві програми півторарічні).

Читайте також: Запустити бізнес з нуля. Як студенти у Львові втілюють стартапи у життя

4. Магістерські програми з прав людини та з психології в УКУ коштують 32 тисячі гривень за рік. Бюджетних місць тут, як і на всіх інших програмах Українського католицького університету, немає, проте є шанс виграти стипендію.

5. Ходити до стоматолога страшно, а стати стоматологом – страшно дорого. Львівський національний медичний університет бере за рік навчання на  магістратурі зі стоматології 31942 гривні. Трохи дешевше коштуватиме навчання на програмах «медицина» (27919 грн) і «педіатрія» (27157 грн).

6. Національний університет Львівська політехніка, який торік потрапив до переліку найкращих вишів світу, увірвався у наш рейтинг із магістерською програмою з реставрації творів мистецтва: тут рік навчання коштуватиме 27160 гривень на рік. Бакалаври платитимуть 23660 гривень.

7. Бакалаврська програма «Етика. Політика. Економіка» в УКУ набиратиме студентів цього року вперше. Ті, кому пощастить на неї потрапити, платитимуть 27 тисяч гривень на рік. Дещо меншу суму – 25 тисяч – доведеться заплатити за рік навчання у Школі журналістики цього університету, 22 тисячі – на магістерській програмі з медіакомунікацій.

Читайте також: «Ні, синку, цього року на море поїдуть репетитори». Чому для ЗНО не досить шкільних знань

8. Багато хто вважає, що правознавство – одна з найдорожчих спеціальностей. Справді, магістр права у Львівській політехніці сплачує за рік навчання 24 тисячі гривень. Магістерські програми з реставрації пам’яток архітектури, дизайну, містобудування та архітектури тут коштують 22275 гривень за рік. Це, до речі, нагода повчитися в Ольги Криворучко – героїні нашого матеріалу про ревіталізацію площі Митної та Фабрики Повидла.

Усупереч стереотипам, учитись на програміста в Політехніці не так дорого – магістри спеціальності «інженерія програмного забезпечення»  сплачують 21990 гривень за рік, спеціальностей «безпека інформаційних і комунікаційних систем» і «системи технічного захисту інформації і автоматизації її обробки» – 21800 гривень.

9. Найдорожча спеціальність у Львівській національній академії мистецтв – дизайн: бакалаври сплачують 22500 гривень на рік, магістри – 23800. Декоративно-прикладне мистецтво, образотворче мистецтво та реставрація коштують дещо дешевше, але все одно дорого – 20200 гривень за рік для бакалаврів і 23 тисячі для магістрів. До речі, на реставрації у ЛНАМ навчалася Ірина Дуткевич, героїня матеріалу про відновлення архівних матеріалів у музеї «Тюрма на Лонцького».

10. Найдорожчі програми у Львівському національному університеті імені Франка – теж правознавчі: навчатись рік на спеціальностях «право» і «міжнародне право» коштує 22490 гривень на рік. Проте серед порівняно найдорожчих спеціальностей також іноземні мови та переклад – бакалаври англійської та германської філології тут платять 20241 гривень за рік.

Втім, обираючи, куди подавати документи, не забувайте – головне не скільки платити за навчання, а чого і в кого навчатися.

Нагадаємо також, що для вступників львівських вишів цього року діятиме спеціальний коефіцієнт.


Читайте також:
2 Липня, 2017 19:34
шановний автор Дякуємо за уважність, виправляємо :-)
2 Липня, 2017 18:17
Олекса Цитую: "Охочим стати магістром комп’ютерних наук у цьому приватному виші (і використовувати 3D-принтер, подарований Львівським ІТ-кластером) доведеться заплатити за рік навчання 148 750 тисяч гривень!"
148 750 тисяч гривень - тобто 148 мільйонів 750 тисяч гривень???!!! Це правда? Чому ж тоді 220 тисяч більше за цю суму? Цитую: Проте в Українському католицькому університеті є й дорожча магістерська програма – з менеджменту (спеціалізація бізнес-адміністрування): рік навчання тут коштує 220 тисяч
Мабуть шановний автор або у школі не вчився, або тільки пише і не читає те що написав
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!