Що таке целіакія: чому виникає захворювання та як його діагностувати

3378 0
Якщо хворобу не діагностувати вчасно, то можуть бути серйозні ускладнення.
Фото умовне

Фото умовне

У людей, які страждають непереносимістю глютену, може виникати таке захворювання, як целіакія, або глютенова ентеропатія. Це спадкове автоімунне захворювання, яке розвивається через вживання глютену, при якому уражається слизова оболонка тонкого кишківника. Про хворобу розповіла керівниця клінічного напрямку «Гастроентерологія» медичної лабораторії «Діла» Наталія Скаржевська.

«Глютен – це білковий комплекс, який входить до верхньої оболонки зерна пшениці, жита і ячменю. Якщо вчасно не діагностувати целіакію і не призначити безглютенову дієту, можуть розвинутися досить важкі ускладнення», – наголошує вона.

Читайте також: Якими методами діагностують гастроентерологічні захворювання

У лабораторії «Діла» діти, підлітки та дорослі можуть пройти «Первинний комплекс целіакії». Він рекомендований за наявності симптомів та при підозрі на целіакію, при автоімунних захворюваннях та обтяженій спадковості (наявності целіакії в родичів першої лінії), а також коли є такі захворювання, як: цукровий діабет І типу, синдром Дауна, автоімунний тиреоїдит, синдром Тернера-Вільямса, селективний дефіцит IgA, автоімунні захворювання печінки.

Первинний скринінг призначають, щоби диференціювати справжню целіакію від алергії на пшеницю та чутливість до глютену без целіакії.

Зазначимо, темою першого випуску ток-шоу «Консиліум» стало «Жіноче здоровʼя». Під час ток-шоу експерти пояснили, коли вперше відводити дівчинку до гінеколога, як підготувати до першої менструації та розказали про жіночі проблеми у дорослому віці. Другий випуск присвятили темі антибіотиків. Під час ефіру пацієнти розповіли історії про своє самолікування і його наслідки. А третій випуск був про дитячу стоматологію, де мами розповіли про свій досвід у догляді за зубами дітей, а лікар та експерт пояснили, на що справді треба звернути увагу та спростували міфи про дитячу стоматологію. У четвертому випуску поговорили про те, чому важливо доглядати зуби змолоду та які інновації в лікуванні й протезуванні. П'ятий випуск був присячений темі гастроентерології. Поговорили про те, які обстеження та коли варто проходити в гастроентеролога, і чи можуть психологічні чинники спричинити захворювання шлунка. Ток-шоу можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube.

Тетяна Дзяма

Нагадаємо, що команда медіа-хабу «Твоє Місто» запустила телевізійне ток-шоу «Консиліум», у межах кожного випуску ми обговорюємо актуальні питання охорони здоров'я, інновації у медицині задля того, щоб ми, українці, залишались здоровими. Основна мета проєкту - вироблення медичної культури: вчасного діагностування та при потребі - лікування, адже щоб бути сильними, ми повинні бути здоровими.

Партнерами випуску «Гастроентерологія» є: компанія «Молокія», мережа медичних лабораторій «ДІЛА» та медичний центр «IQMED».

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!