Україна

Що робити призовникам за кордоном, якщо консульства не надають послуги

1670 0
Чоловіки за кордоном без військо-облікових документів не зможуть скористатися консульськими послугами.
фото умовне

фото умовне

У деяких українських консульствах перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що так виконують законодавство України щодо мобілізації. 

За словами міністра, він 22 квітня доручив вжити заходів щодо відновлення «справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном».

Що робити українцям за кордоном

Чоловіки за кордоном без військо-облікових документів не зможуть оформити паспорт чи закордонний паспорт, скористатися консульськими послугами. Для того, щоб не було проблем, вони мають оновити персональні дані впродовж 60 днів після набрання чинності законом про мобілізацію, тобто з 18 травня. Зробити це можна телефоном або через електронну пошту ТЦК. 

Чому обмеження ввели до набрання чинності закону

Тимчасово не будуть приймати лише нові заяви від громадян, оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття ним чинності. У міністерстві кажуть, що таким чином уберігають громадян від ситуацій, коли замовлена послуга не зможе бути зрештою надана.

Додамо, детальніше про призупинення консульських послуг для призовників читайте за посиланням

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав законопроєкт про мобілізацію. 

Що передбачає закон про мобілізацію

Основні положення з документа є такими:

  • Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5 (у мирний час) та 3 (у воєнний час) місяців. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.

  • Запроваджується базова загальновійськова підготовка. З 2025 року вона стане елементом навчання у навчальних закладах, проводитиметься у вишах усіх форм власності.

  • Не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або у ЦНАПі. Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть в добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

  • Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю, а також демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).

  • Визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК.

  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.

  • Ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.

  • Щодо консульських послуг за кордоном, то протягом 60 днів потрібно буде оновити персональні дані в ТЦК. При цьому зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.

  • Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби. Однак є вийнятки.

  • Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації.

  • Необхідність обов'язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ. Потрібно на період мобілізації усім громадянам віком від 18 до 60 років, що перебувають на обліку (чи зняті з нього).

 

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!