В Україні спростили вивезення дітей закордон

3854 0
Уряд дозволив одному з батьків вивозити дитину закордон без дозволу іншого.
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Кабінет міністрів України змінив правила перетину кордону особами, які не досягли 16-річного віку та дозволив виїзд дитини закордон з одним із батьків без згоди іншого строком до одного місяця. Про це йдеться в постанові уряду від 22 серпня.

Відтепер один з батьків може вивезти за кордон дитину без нотаріальної згоди іншого в разі надання довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці.

Читайте також: Як зробити візу дитині. Інструкція

Також дозволяється виїзд дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо термін перебування за межами України не перевищує один місяць. У такому разі потрібно надати рішення суду або органу опіки та піклування, у якому підтверджено місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб.

Читайте також: Які документи потрібні дитині для виїзду за кордон. Роз'яснення

Крім того, один з батьків може вивезти дитину за межі України без згоди іншого більш, ніж на місяць, якщо дитина має інвалідність або захворювання, передбачене частиною 5 статті 157 Сімейного кодексу. У такому разі потрібно надати відповідні медичні довідки.

Нагадаємо, таку практику запропонував впровадити міністр юстиції Павло Петренко, в рамках з другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!