В «Арені Львів» пояснили, нащо ремонтувати трибуни за 12 млн грн у час війни

4950 0
Там планують ремонт підлогового покриття відкритої частини променади Західної трибуни стадіону.
Фото: Арена львів/The Find-way

Фото: Арена львів/The Find-way

Сьогодні, 20 липня, Tvoemisto.tv опублікувало інформацію про тендер на проведення ремонту підлогового покриття відкритої частини променади Західної трибуни «Арени Львів». Очікувана вартість проєкту становить 12 млн 250 тисяч грн, а кошти мають виділити з держбюджету України. Під дописом про ці роботи читачі обурювалися щодо доцільності такого використання коштів під час війни. 

Михайло Баранець: 

«З бюджету треба закуповувати дрони та амуніцію, а на ремонт трибун оголошувати збори серед бажаючих».

Софія Янів

«О Боже, знову з бюджету, кому потрібні в цей момент ці трибуни? Там і в мирний час майже нічого не відбувалося».

Оля Лихопатер:

«Краще віддали б ці кошти на дрони. Хіба зараз проводять спортивні змагання? Як так цинічно можна поводити себе під час війни?».

Читайте також:  Святослав Літинський: Ця війна на роки, а ми витрачаємо мільйони на ремонти

У коментарі Tvoemisto.tv перший заступник директора ДП «Арена Львів» Юрій Майборода пояснив, що на цей рік на підприємство передбачена певна сума коштів, які вони мають витратити на необхідні ремонти споруди, щоб не допустити будівлю до руйнації. 

«Враховуючи те, що будівництво «Арени Львів» виконано не дуже добросовісно, то вже упродовж багатьох років споруда руйнується: протікає, нищиться перекриття, дороговартісне обладнання піддається зовнішнім впливам. Словом, тут багато проблемних питань, пов'язаних з функціонуванням споруди, і якщо не зробити зараз ці роботи, не захистити її від руйнівного впливу середовища, а це і дощ, і сніг, і паморозь, то потім набагато більше втратимо, ніж зараз залучимо частину коштів та врятуємо те, що потім, можливо, і не відновиш. Тобто, треба не допустити до руйнації», – пояснює Юрій Майборода. 

Він додає, що всі рішення по ремонту підтверджені заключеннями та технічними рекомендаціями експертів, які мають ліцензії та повноваження на такі речі.

Також перший заступник директора цього державного підприємства зазначає, що ці гроші закладені в бюджет Кабінетом міністрів і змінити призначення коштів не в їхній компетенції.

«Я розумію це все, і теж думаю, чи варто витрачати гроші, якщо є більша потреба підтримати військо. Але якщо ці кошти виділені цільово і вони не можуть бути використані в інший спосіб, то це все залежить вже не від нас. Керувати Кабінетом міністрів я не можу. Такі рішення приймають, а ми вже виконавці цих рішень. Правильно це, чи ні, будуть розбиратися вже після перемоги», – підсумовує він. 

Нагадаємо, що тендер, на проведенння ремонтних робіт на стадіоні був опублікований 19 липня. Дізнатися про всі його умови детальніше ви можете за посиланням.

Читайте також: Садовий пояснив, чому не всі бюджетні кошти скеровують на армію

Нагадаємо, що витрати, які здійснюють міста під час війни за бюджетні кошти, почали обурювати людей. Наприклад, між львів'янами виникла активна дискусія через створення у місті алеї-вишиванки за 17 млн грн. Крім того, волонтер зі Львова Святослав Літинський зареєстрував петицію до уряду України щодо зростання обороноздатності. У ній він закликає обмежити некритичні витрати, а всі вивільнені кошти спрямувати на оборонні потреби. Святослав Літинський розповів у інтерв’ю Tvoemisto.tv, які витрати, на його думку, зараз на часі, за якими критеріями варто визначати критичність потреб та чому деякі містяни цього не розуміють.

Водночас мер Львова Андрій Садовий пояснював, чому бюджетні кошти скеровують не тільки українським захисникам, а також на розвиток міста.

20 липня Львівська міська рада повідомила, що у Львові визначили пріоритетні напрямки для витрат з бюджету та обмежили фінансування непершочергових видатків. Відтак, бюджет Львівської громади першочергово скеровуватимуть на підтримку Збройних Сил України та всіх захисників України, національну безпеку і оборону та здійснення заходів пра  наслідків збройної агресії, проведення відновлювальних робіт на об’єктах міської інфраструктури; заклади охорони здоров’я, що надають медичні послуги особам, постраждалим внаслідок збройної агресії тощо. Детальніше тут.

Володимир Федорович

________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.




Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!