Україна

Зеленський відвідав Швейцарію. Що відомо про візит

726 0
Президент України прибув до Швейцарії з робочим візитом.
фото: зеленський

фото: зеленський

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 16 січня, прибув до Швейцарії з робочим візитом. Там він зустрівся з лідерами країни та взяв участь у Давоському форумі. У Берні провів переговори з головами обох палат парламенту, керівниками партій і фракцій, пані Президенткою Віолою Амхерд. Про це президент повідомив у соцмережах. 

Під час зустрічі з Головою Національної ради Федеральних зборів Швейцарії, Головою Ради кантонів та головами партій і фракцій Федеральних зборів Швейцарії відбулася змістовна розмова про актуальні питання: підтримку Української формули миру та подальші кроки щодо її імплементації, ситуацію на полі бою, важливість зусиль держав-партнерів задля захисту нашої країни. 

З президенткою Швейцарії Віолою Амхерд Зеленський домовився, що команди вже від завтра, 17 січня, розпочинають підготовку до проведення у Швейцарії – на рівні лідерів – глобального Саміту миру.

Читайте також: «Про комплексний захист говорити рано», – Зеленський про ППО в Україні

У Давосі під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом обговорили багато важливих питань. Ситуація на полі бою, оборонні потреби нашої держави, подальше посилення української системи протиповітряної оборони, підготовка наступного саміту НАТО у Вашингтоні, робота з партнерами над двосторонніми безпековими угодами в межах декларації G7, які діятимуть до вступу України в НАТО.

Зокрема, президент взяв участь у зустрічі «Керівники великого бізнесу – Україні» на полях щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Там розповів про економічне зростання України, яке у 2023 році перевищило 5%, та про оптимістичні прогнози щодо зростання ВВП на 2024 рік. Запросив інвестувати в Україну та брати участь у її відновленні.

«Це дуже важливо – бути тут, підсилювати інвестиції в Україну та підтримувати нашу економіку. Зустрівся і з керівництвом компанії JP Morgan та найбільшими міжнародними інвесторами. Для нас важливе залучення приватного капіталу до відбудови України. Сподіваємося, що JP Morgan допоможе залучити в українську економіку велику кількість світових інвесторів та корпорацій», – прокоментував Зеленський. 

Також у нього відбулася змістовна зустріч із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Обговорили подальшу оборонну співпрацю між Україною та Сполученими Штатами, адже протиповітряна оборона та далекобійні спроможності є особливо важливими для нашої держави. 

Під час зустрічі з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн обговорили ключові пріоритети відносин між Україною та ЄС на найближчу перспективу. Домовилися про початок скринінгу українського законодавства. За словами президента, це черговий крок на шляху до відкриття переговорів щодо членства України у Євросоюзі. А згодом з Президентом Руанди Полем Кагаме обговорили реалізацію Формули миру. 

Читайте також: «Вони повинні допомагати і бути в Україні», – Зеленський про чоловіків мобілізаційного віку

З прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом обговорили продовження співпраці, конфіскацію заморожених активів агресора.Зеленський запросив президента Сінгапуру долучитися до реалізації Формули миру. Україна зацікавлена в розвитку відносин із Сінгапуром й іншими країнами регіону. Україна також зацікавлена в розвитку двосторонніх відносин із країною Руанда. Україна готова стати постачальником сільськогосподарської продукції. 

«Провів зустріч із Його Величністю Королем Бельгії Філіпом I і Прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо. Україна цінує рішення Бельгії надати винищувачі F-16, підготовку бельгійськими фахівцями українських пілотів, нещодавній 15-й пакет оборонної допомоги, а також лідерську роль Бельгії у створенні Фонду для підтримки України обсягом 1,7 млрд євро, який наповнюватиметься з оподаткування прибутків від заморожених російських активів», – розповів президент України. 

Також Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром В’єтнаму Фам Минь Чинем. Вони відзначили важливість активізації двосторонніх відносин, оскільки Україну та В’єтнам поєднують багаторічні зв’язки. Зеленський закликав підтримати імплементацію пунктів Української формули миру. А під час зустрічі з президентом Гани Наною Акуфо-Аддо відзначили перспективність створення логістичних хабів перевалки української аграрної продукції для країн Африки. Обговорили шляхи посилення відносин між державами, а також з іншими країнами Африки.

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!