Зимою зростає ризик травми – у МОЗ нагадали, за які послуги не треба платити

1234 0
У Програму медичних гарантій входять послуги при госпіталізації, амбулаторного лікування та реабілітації людини.
Фото: МОЗ

Фото: МОЗ

Взимку через погодні умови, на жаль, підвищується ризик травмуватись. Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що медична допомога у випадку травми входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною. Платити за неї пацієнт не повинен, це робить НСЗУ з коштів держави.

У МОЗ зазначають, якщо людина травмувалася та не може рухатись, відчуває різкий біль – потрібно викликати «швидку» за номером екстреної медичної допомоги «103». Якщо ж пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет медичної допомоги в стаціонарі входять:

  • інструментальні та лабораторні обстеження;
  • полегшення, зняття чи усунення симптомів захворювання;
  • знеболення та медикаментозна терапія;
  • хірургічні операції, післяопераційний моніторинг пацієнта і подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді.

Якщо ж госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу амбулаторно. При цьому звертатися до сімейного лікаря за направленням до травматолога, щоб отримати першу невідкладну допомогу, не потрібно.

Амбулаторна допомога включає діагностику, а також лікування травм та реабілітацію. Це та допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації. Таких як лікар-хірург чи лікар ортопед-травматолог. Ці фахівці можуть обстежити пацієнта в амбулаторних умовах чи лікувати в умовах денного стаціонару, провести необхідні лікувальні процедури або вирішити питання щодо потреби хірургічного втручання.

Оплата державою послуг з реабілітації після травми також передбачена Програмою медичних гарантій. НСЗУ сплачує послуги у гострому періоді і вона передбачена в пакетах медичних послуг, що надаються в стаціонарних умовах. А також у післягострому та довготривалому періодах – в окремих пакетах медичних послуг за напрямом «Реабілітація». 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!