Майже мільярд гривень. Чому потрібен аудит комунальних монополістів

1369 0
Інформацію про фінансову діяльність комунальних підприємств доводиться заледве не випрошувати. Навіть депутатські запити не діють.
Фото: kyivenergo.ua

Фото: kyivenergo.ua

Тільки у 2017 році Львівська міська рада надала у статутні фонди найбільших комунальних підприємств міста понад 870 млн грн. Куди пішли ці гроші? Чи ефективно ці кошти використовують? Відповідь може дати тільки незалежний аудит фінансової діяльності комунальних підприємств, вважає депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.

Завтра на засіданні сесії Львівської міської ради розглядатимуть проект ухвали «Про проведення щорічного обов’язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради». Як ініціатор цієї ідеї поясню, чому це необхідно. 

У листопаді 2017 року я зареєстрував проект ухвали про щорічний обов’язковий аудит комунальних монополістів міста. Таких як АТП-1, «Львівавтодор», «Львівелектротранс», «Львівводоканал», «Львівтеплоенерго», «Львівспецкомунтранс». Адже є чітке розуміння, що фінансова діяльність цих підприємств сьогодні дуже нагадує приватний бізнес. Натомість живуть вони за гроші платників податків, тобто львів’ян.

Читайте також: Що заважає «Львівелектротрансу» працювати нормально

Щороку у їхні статутні фонди закладають сотні мільйонів гривень. Тільки у 2017 році комунальники з міського бюджету отримали 873 млн грн.  Це приблизно 50% від усього бюджету розвитку міста. Понад те, поточний бюджетний рік щойно почався, а міська рада, для прикладу, вже надала «Львівводоканалу» понад 119 млн грн, «Львівавтодору» – 263,5 млн грн, АТП-1 – майже 158 млн гривень. Тож маємо чітко знати, як комунальники розпоряджаються цими коштами. Наразі ж інформацію про їхню фінансову діяльність доводиться заледве не випрошувати. Навіть у відповідь на депутатські запити часто отримуємо банальні і порожні за змістом відписки.

Саме тому я наполягав, щоб уже цього року в бюджеті Львова передбачили мільйон гривень для проведення незалежних аудитів найбільших комунальних підприємств міста. І це перший крок до того, аби робота комунальних підприємств стала прозорою та підзвітною.

Читайте також: Скільки Львів заплатить за нові автобуси й тролейбус?

Наступний – прийняття ухвали, згідно з якою аудити стануть щорічними та обов’язковими. Зокрема, ухвала визначатиме як критерії для обрання аудиторських компаній (у тому числі й міжнародних), так і критерії, за якими підприємства потраплятимуть під перевірку. На моє переконання, передусім має йтися про ті підприємства, чиї статутні фонди наповнюють на понад  50 млн гривень на рік.

Сподіваюся, що колеги із депутатського корпусу підтримають цю ініціативу. Бо тільки  жорсткий контроль зможе забезпечити ефективне використання бюджетних коштів.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 

  

 

 

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться сьогодні до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!