У Львові відкрилася Мандрівна виставка науки. Фоторепортаж

3431 0
Сьогодні, 27 червня, відкрилася Мандрівна виставка науки в експо-центрі на Нижньому Шуварі. Львів’яни разом з дітьми зможуть відвідати виставку ще один день – завтра, 28 червня.
Фото: Ганна Аргірова

Фото: Ганна Аргірова

«Хлопчики, йдемо послухаємо про бактерії», – кличе одного зі своїх синів мати в експо-центрі Нижнього Шувару під час Мандрівної виставки науки. Насправді ж діти тут можуть послухати не лише про бактерії, але й про молекулярну фізику, побачити на власні очі 3D-принтери, наочно зрозуміти, як працює Закон Бернуллі, електрофізика та збудувати гори із кварцового піску в інтерактивній пісочниці.

Таке наукове асорті не є дивиною, адже в організації «Мандрівної науки» брали участь фізики, програмісти, математики, філологи, психологи, радіофізики, журналісти та навіть товарознавці у митній справі. Родом виставка із Харкова, а мандрівна вона тому, що вже третій рік поспіль студенти та популяризатори науки подорожують містами України та доводять, що наука – це цікаво.

Читайте також: Народити за кордоном: піца в палаті, тато в декреті

«Попри те, що ми були вже у багатьох містах України, Львів – це найдальше місто, куди ми заїхали. Раніше нашою найзахіднішою точкою був Житомир», – розповідає співорганізаторка наукової ініціативи Вікторія Круглова. Вона говорить, що подорож у Львів виявилася досить спонтанною, і вони приїхали на свої останні гроші зі гранту USAID. Окрім того, вона зазначає, що у проведенні саме цієї виставки проявили найбільшу ініціативу студенти, і тепер кожен з них представляє окремий стенд.

Один із таких стендів – це інтерактивна пісочниця, в якій, окрім кварцового піску, є проектор. Інтерактивна ж вона тому, що спрямована на взаємодію з дитиною. Пісочницю можна запрограмувати на різні завдання. Наприклад, дитина може зробити сама гори та море. Чим глибшу яму вона викопує руками, тим синішого кольору вона стає. Натомість чим вищу гору дитина будує, тим білішою буде її верхівка, адже це означає наявність снігу на ній. Вікторія Круглова розповіла, що це найдорожча наукова атракція серед усіх приладів, які вони мають.

Читайте також: Львівські науковці, університети та бізнес обєднаються у біотехнологічний кластер

Також тут є справжній 3D-принтер, який студенти Харківського університету ім. Каразіна зібрали самі. Нині він може друкувати різні предмети із пластику. Один із студентів розповів Tvoemisto.tv, як одного разу, коли вони були у Житомирі, він залишив вдома гребінець, тож вирішив видрукувати собі такий на 3D-принтері. Пройшло вже півроку, а він досі ним користується. Діти ж впродовж виставки можуть спостерігати, як такі предмети із пластику можуть друкуватися у режимі реального часу.

Крім того, на власні очі діти можуть побачити, що таке електрофізика або ж як взаємодіють молекули, коли кипить гаряча вода. Наприклад, на виставці є спеціальний пристрій, натиснувши кнопку якого, можна регулювати потік вітру. Чим сильніший вітер, тим ці молекули із пластику стрибають вище та водночас перебувають далі одна від одної. Приблизно так виглядають молекули у воді, яка закипає. Коли ж вода змерзла, то вони перебувають у максимально нерухомому стані та близько одна до одної.

Читайте також: ІТ-діти. Як винаходи львівських школярів підкорюють світ

Серед стендів є також такі, де діти можуть повирішувати завдання та протестувати свою кмітливість та уважність. Наприклад, знайти панду серед котів, що виявилося не таким простим завданням, як здається на перший погляд.

А неподалік є стенд пана Розбирайка: там можна дізнатися, що всередині домашнього телефону чи інших приладів. Дитина може розкрутити його на виставці, щоб не робити цього вдома.

«Дайте дітям простір, і вони зроблять вам науку», – запевняє Вікторія Круглова. Вона переконана, що у Львові мав би з’явитися і свій науковий центр.

Мандрівна виставка науки триватиме ще завтра, 28 червня, з 11:00 до 15:00.

Ганна Аргірова,

фото авторки 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар