Львівський режисер візьме участь у відборі на «Оскар»

1144 0
Вперше у відборі візьме участь режисер із Західної України.
фото: HollywoodGlee

фото: HollywoodGlee

Український оскарівський комітет запропонував Тарасу Химичу та його стрічці «Жива» взяти участь у національному відборі на висування фільму від України на 90-ту премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою», інформує прес-служба ЛМР.

«Для мене це велика несподіванка. Я не знаю, чи пройду відбір, але вже сама увага до моєї роботи для мене багато означає», – говорить режисер.

Читайте також: Фільм тижня у Львові: «Жива»

Фільм «Жива» – дебютний художній фільм для Тараса Химича. Стрічка знята на реальних подіях і розповідає про молоду дівчину, яка потрапляє в табір УПА, рятуючись від переслідувань МДБ.

«Мене зачепила Анна Попович, особливо людська сторона цієї історії – не мілітарна, не політична, не протистояння, а така просто жіноча, яка дуже несподівано розвивається і здається, що таке не може бути. Я слухав її протягом двох років і відчував, що це треба знімати», – розповідає Химич.

Читайте також: Фільм «Жива». Вже не документальний, ще не художній

За його словами, це вперше за часів незалежної України на відбір на «Оскар» висувають режисера із Західної України.

«За умовами премії, лише один фільм від країни має право змагатись, щоб пройти у фінальний відбір. Ми віримо і сподіваємось, що цьогоріч Україну у Штатах представлятиме фільм “Жива”», – каже режисер.

Нагадаємо, що у липні у Львові розпочалися зйомки іншого фільму Тараса Химича – «Король Данило».


Читайте також: