Львів’ян запрошують на відкриття автентичного дитмайданчика

2092 0
У суботу, 4 червня, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться урочисте відкриття унікального автентичного дитячого майданчика. Захід розпочнеться о 14 годині.

Нагадаємо, елементи дитячого майданчика зроблені у вигляді автентичних яворівських іграшок, тільки у більшому масштабі. Майданчик екологічний, бо гойдалки зроблені виключно з деревини, а розмальовані  безпечними фарбами. Усі фігурки на майданчику розписані яворівським традиційним розписом – «вербівкою». 

Окремі частини майданчика є збільшеними у рази моделями народних іграшок. Виготовленням та розписом гойдалок займалися народні майстри – Галина Шумило та Семен Тлустий

«Усі фігурки на майданчику розписані яворівським традиційним розписом – «вербівка». Це старий розпис, ще з XVIII століття. Ключові кольори – це червоний та зелений, голубеньким та білим робимо лише цяточки. А жовтий колір – це основа. Ми використовуємо чисті кольори, бо діти у відтінках не розуміються. Використовуємо екологічно чисту фарбу, вона виготовлена на живиці, тобто на смолі хвойних порід дерев», – розповів народний майстер Семен Тлустий.

Реалізують цей проект за фінансової підтримки «Компанії Ензим». Вартість – близько 60 тисяч гривень.

Довідка: «Вербівка» – традиційний яворівський розпис. Всі малюнки, а це квіти і листочки, виконуються у вигляді вербових гілок. Для розпису використовуються чотири кольори: зелений, червоний, синій та жовтий.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!