Мінрегіонбуд обіцяє, що нові дороги в Україні будуть убезпечені від тріщин та вибоїн

1237 0
Для цього оновили ДБН в частині проектування та будівництва доріг.
ілюстративне фото: Курс

ілюстративне фото: Курс

Використання перевантажувачів буде обов’язковим при будівництві, реконструкції та капремонті міжнародних доріг, що належать до І категорії. Такі зміни внесуть у відповідні Державні будівельні норми, повідомляє заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Читайте також: В Україні пропонують будувати дороги з синтетичних матеріалів

Нові ДБН вже затверджені і будуть опубліковані найближчим часом, зазначає урядовець.

«Сегрегація у дорожньому будівництві – негативне явище, що знижує якість наших доріг. Це коли при неправильному укладанні асфальтобетонного покриття його частинки розподіляються нерівномірно, порушуються пропорції каменю, бітуму і повітря. Це може скоротити строк служби такого покриття до 50%, стати причиною появи тріщин, вибоїн та викришування. Для того, щоб цього не було, ми прописали у ДБН використання спеціальних перевантажувачів при укладанні доріг. Вони забезпечать додаткове перемішування АБС-суміші перед укладанням. Це вирівняє її температуру і склад, підвищить щільність та рівність покриття», – пояснює Лев Парцхаладзе.

Він додає, що за підрахунками експертів, зміни сприятимуть підвищенню якості дорожнього покриття в цілому на 30%, продовженню строку служби таких доріг та мінімізації появи вибоїн, тріщин та викришування.

Окрім міжнародних доріг, що належать до І категорії, нові норми також доцільно застосовувати і на всіх інших дорогах.

Читайте також: В Україні запрацювала карта сейсмічного районування. Що це означає

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, що використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!