На Львівщині збудують сміттєпереробний завод

2948 1
Німці хочуть збудувати сміттєпереробний завод у Дрогобичі на Львівщині. Побутові відходи будуть повністю перероблятися на новому підприємстві за добу, а вироблені в результаті такої переробки брикети можуть експортуватися у Румунію.
фото: vkurse.ua, vidido.ua, news.ub.ua

фото: vkurse.ua, vidido.ua, news.ub.ua

Проект мають намір реалізувати в рамках екологічної програми «Еко-Верде», яка фінансується Європейським фондом розвитку та інвестицій для країн Східної Європи і приватними компаніями без гарантій місцевих органів влади, але з правом одержання концесії на збирання та переробку твердих побутових відходів. 

Як зазначив представник програми «Еко-Верде» Василь Мельник, німці готові приступити до проектування сміттєпереробного заводу в разі виділення земельної ділянки на Дрогобиччині у червні. При такому розвитку подій за півтора року, з яких півроку піде на проектування, а рік – на будівництво об’єкту, у районі могло би постати сучасне підприємство з утилізації твердих побутових відходів.

На додачу, збудований без бюджетних коштів сміттєпереробний завод міг би звільнити від сміття не лише Дрогобицький, а й Стрийський, Сколівський, Самбірський, Старосамбірський і Турківський райони. Передбачається, що тверді побутові відходи будуть повністю перероблятися на новому підприємстві за добу, а вироблені в результаті такої переробки брикети можуть експортуватися у Румунію. На додачу, на сміттєпереробному заводі буде створено 200 робочих місць.

За словами Василя Мельника, Європейський фонд розвитку та інвестицій для країн Східної Європи планує побудувати в Україні 187 заводів з переробки твердих побутових відходів в рамках програми «Еко-Верде».

Варто зазначити, що у квітні 2014 року Європейський фонд розвитку та інвестицій для країн Східної Європи разом з Ментор Груп Холдинг пропонували в рамках програми «Еко-Верде» побудувати сміттєпереробний завод у Рогатині (Івано-Франківська область). Однак така перспектива викликала неоднозначну реакцію серед жителів міста. 

Джерело: EcoTown


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
18 Червня, 2015 12:38
Анна А навіщо румунам брикети зі сміттяям? будуть переробляти? а наші не можуть так?