Що слід знати про День перемоги. Інститут нацпам'яті оприлюднив ролик «Війна і міф»

1536 0
31% українців вважають, що Україна має відзначати День перемоги над нацизмом 9 травня.
Фото: Український інститут національної пам

Фото: Український інститут національної пам'яті

Український інститут національної пам'яті презентував новий відеоролик, створений у межах відеопроєкту «Війна і міф». У ролику розвінчують міф про те, що «День Перемоги» в Радянському Союзі був завжди «святом всенародного торжества».

В інституті наголошують, що відзначення 9 травня, як Дня перемоги виникло лише в «брежнєвські часи», коли комуністична партія посилювала патріотичну риторику.

У період з 1947 до 1965 року існували вихідні та святкові дні, однак День перемоги до них не відносився.

Наразі День перемоги використовує путінська Росія у свої пропагандистській роботі.

Читайте також: Чи вітати старше покоління 9 травня, або Кілька слів про державну політику пам'яті

Нагадаємо, у День пам’яті та примирення у Львові біля пам'ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328» вшанували жертв Другої світової війни.

Зазначимо, що за даними цьогорічного опитування, 41% українців вважають, що Україна має відзначати обидві дати – і День пам'яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня. 31% опитаних вважає, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Близько 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати лише День пам’яті та примирення 8 травня, ще 10% респондентів байдуже. 

Також серед опитаних 25% українців вважають, що День перемоги – це передусім відзначення перемоги Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. 37% називають цей день відзначенням перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. 25% не поділяють жодне з наведених формулювань. Радянська інтерпретація досі поширена у Центральному, Південному та Східному регіонах. 

Відео: Prosto production

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!