У Львові чадним газом отруїлись двоє дітей

1742 0
Вони перебувають в лікарні у стані середньої важкості.
enugg.com

enugg.com

Увечері 8 грудня у Львові на вул. Джорджа Вашингтона чадним газом отруїлись двоє дітей. Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту населення ЛОДА.

Діти 2010 і 2018 року народження перебувають у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні у стані середньої важкості.

Повідомляється, що квартира, де сталось отруєння, обладнана газовим котлом. Наразі подачу газу тимчасово припинили. Обставини події встановлюються.

У департаменті нагадують, що найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям.

Читайте також: Доглядачі коминів: як працюють львівські сажотруси. Фоторепортаж

Чадний газ неможливо відчути або побачити, оскільки він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору, не є подразнюючим. У той же час він легко змішується з повітрям, а також без перешкод розповсюджується. На присутність чадного газу можуть вказувати кіптява, задимленість, жовтий колір полум’я.

Ознаки отруєнні чадним газом – головний біль, задуха, стук у скронях, запаморочення, біль у грудях, сухий кашель, нудота, блювання, зорові та слухові галюцинації, підвищений артеріальний тиск. У важких випадках – параліч, судоми, втрата свідомості та, як наслідок, смерть протягом 3 хвилин.

Щоб уникнути отруєння чадним газом забороняється:

  • знаходитися тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;
  • опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;
  • готувати їжу при одночасній роботі всіх включених конфорок газової плити;
  • обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;
  • закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;
  • залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);
  • тривалий час перебувати в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;
  • виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!