У Львові з'ясовують ситуацію з ліцеєм №45, де оголосили про набір до класів із мовою нацменшин

4079 5
За словами керівниці управління освіти ЛМР, кожна школа повинна проводити набір дітей відповідно до території обслуговування.
Фото: сайт ліцею №45

Фото: сайт ліцею №45

На сайті школи №45 у Львові розмістили оголошення про набір класів із мовами викладання нацменшин та зазначили, що територія обслуговування стосується лише класів з українською мовою навчання. У Львівській міськраді назвали це порушенням.

Читайте також: Інформація про побиття учня у львівській школі виявилась неправдивою

Як пояснила у коментарі  Tvoemisto.tv керівниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик, це не є правильно, оскільки до школи мають набирати всіх дітей, а потім, коли будуть звернення батьків, можна забезпечити навчання мовою нацменшин.

За її словами, кожна школа повинна проводити набір дітей відповідно до території обслуговування. Минулого року ліцею №45 дали територію обслуговування спільно з українськими школами, а в цьому році вони мають окрему територію. Тобто, якщо вони забезпечують всіх дітей із території обслуговування освітою, то можуть набирати дітей, які не проживають на зазначених у переліку вулицях.

«Директорка цієї школи чітко визначила територію обслуговування для класів лише з українською мовою навчання, чим вчинила правопорушення. Також на сайті висвітлено перелік документів, відповідно до яких здійснюється набір: багато з них є нечинними», –  додала вона.

Після прийняття нового Закону України «Про освіту» внесли зміни до статутів навчальних закладів, де навчання відбувалося мовами національних меншин. Зокрема це й стосувалося ліцею №45, де змінили назву навчального закладу і внесли зміни до статуту.

«У статуті написано, що право навчання мовою національної меншини реалізується лише шляхом відкриття окремих класів або груп, де мова національної меншини поряд із державною і не буде поширюватись на класи з навчанням українською мовою. Такі класи відкривають за наявності достатньої кількості заяв від учнів або їх батьків. Тобто, якщо батьки звертаються, то директорка може відкрити такі класи, адже у них для цього є вся необхідна база», – каже Зоряна Довганик.

Ми намагалися також сконтактувати з директоркою ліцею №45 Наталією Мельник і дізнатися деталі інциденту, однак наразі вона не відповідає.

Читайте також: Не мордувати дітей. Як в Україні змінять навчання у середній школі

Нагадаємо, із 1 вересня 2020 року усі школи в Україні, де навчання досі вели російською мовою, мають перейти на навчання державною мовою. У 2023 році це мають зробити школи, де навчання ведуть мовами Європейського союзу – у Львові це польськомовні школи. 

Tvoemisto.tv у спецрепортажі дізнавалось, що думають школи про цей перехід, як до нього готуються і чи готуються взагалі. Зокрема відвідали ліцей №45 – «російську школу» та школу №24 – «польську».

«Загалом навчання у нас російською мовою. В українських класах – українською мовою. Спілкування між вчителями і дітьми, позакласне виховання – також українською. І вся документація теж – наказ російською ми навіть не зможемо видати, бо забули, як це. Для нас не є проблемою перейти на державну мову. Але є законодавство – Конституція, закон про національні меншини – де зазначено, що поряд із державною мовою, за заявами батьків, може вивчатись російська», –  зазначила тоді директорка директорка ліцею №45 Наталія Мельник.

Ольга Коваль


Читайте також:
7 Березня, 2020 18:12
666 ... от звідки ці "ноги" виросли -- ".. за даними порталу "..." з посиланням на активіста ігоря Девбіча львівський ліцей №45 відмовився переходити на українську мову навчання.." ... і пох журнашлюхам , ЩО пояснює якась там пані ДИРЕКТОР ... невже той активіст їх так активно "повечеряв" ? ... Слава Україні ! ...
6 Березня, 2020 20:33
666 ... та я ж в своїх коментах намагаюсь просто надавати свою оцінку отому "викладеному" на ці шпальти "матеріалу" ... замість свою надати ,чомусь коментують мій комент ...
6 Березня, 2020 20:28
666 ... що тільки усылякы "дроздофыли" з тою мовою не вироб.ляють , мадьяри , румуни ы , навыть, кримськы татари ( ты , що в украънському Криму живуть) чомусь ъх не бачать ы не чують ...
6 Березня, 2020 17:09
Олександр До 666: абсурд - це Ваш коментар, згідно законів в Україні є одна державна мова, усі інші мають статус "мова нацменшини". Львів'яни прекрасно знають про 45 школу і 24, яка на фото, обидві вважаються такими, де викладають не українською мовою.
6 Березня, 2020 16:55
666 ... ситуація доведена до абсурду ... так її "висвітлено" афторм цього "твору" , з якого незрозуміло , яка мова -- це мова нацменшин ... у Львові більшість розмовляє українською мовою , а якщо по всій Україні , то більшість розмовляє російською ... (особисто я , крім вільного володіння російською і українською мовами , ще й на польській розмовляю і читаю) ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!