В УГКЦ обговорюють можливість перенесення Різдва на 25 грудня

2419 1
Де-факто велика частина УГКЦ святкує Різдво та інші свята за григоріанським календарем, зокрема в країнах української діаспори. Однак в Україні ми святкуємо за юліанським календарем. На це є свої історичні, дисциплінарні та міжцерковні передумови. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в ефірі радіо «Марія», – повідомляє департамент інформації УГКЦ.
фото: dyvensvit.org, www.bbc.com, usim4.eukrainians.net

фото: dyvensvit.org, www.bbc.com, usim4.eukrainians.net

Блаженніший Святослав розповів про те, що в УГКЦ розглядають питання спільного святкування Різдва за григоріанським календарем, але поки відповіді на нього – із перспективи найближчого майбутнього немає.

Читайте також: Українці самостійно мають визначити, коли їм святкувати Різдво, – священик

Глава УГКЦ пояснив, що достеменно невідомо точний день народження Ісуса Христа. Тому в ранніх століттях християнства святкування Різдва було встановлено в день, коли римські погани святкували день народження сонця (коли починає збільшуватися світлова частина дня). «Таким чином християни хотіли наповнити цей день християнським змістом. Бо ж Сонцем світу для християн є Ісус. Тож 25 грудня започатковано святкування Різдва», – пояснив Блаженніший Святослав.

«Ми повинні йти до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим григоріанським календарем, як це зараз роблять не тільки католики, а й більшість Православних Церков світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст», – продовжив думку Глава УГКЦ, зазначаючи, що з історії відомо, що всякого роду зміни, зокрема календарні, провокували поділи і розколи.

Читайте також: А чому б не перенести? Львів’яни, які двічі відзначать Різдво

«Я прагну, щоб це питання піднімала не тільки ієрархія, а й миряни. Усе церковне тіло може перейнятися ідеєю святкування нерухомих свят за григоріанським календарем. Крім цього, ця ідея повинна мати екуменічний характер. Ми будемо мати достатньо сили це довершити, коли перехід здійснимо разом із нашими православними братами. Тоді це прихильно сприйметься широким загалом України і не породить нових перешкод для відновлення єдності єдиної помісної Київської Церкви», – сказав Блаженніший Святослав.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
1 Січня, 2019 19:11
Василь Комусь дуже кортить відвернути українців від спадщини у десятки тисяч років!
Бо Різдвяно-Колядний цикл даний нам Богом не підлягає мирській ревізії!
Він має астрономічну основу і не пов'язаний з юліанськими та григоріанськими календарями!
Хочемо нової Божої кари? Хочемо повестись на лукаві єзуїтські умовляння?
Але чи не будем потім знову плакати - [***]s://slovmynule.[***]/2018/12/7.html